Business World Global

Skretting Türkiye artan gıda talebini karşılıyor

Skretting Türkiye artan gıda talebini karşılıyor
28 Mart 2023 - 12:27

2022 cirosunun içindeki ihracat payını yüzde 11’den yüzde 20’ye çıkaran Skretting Türkiye, 2023’te de bu oranın artırılmasını ve ihracat ağını genişletmeyi hedefliyor.

Yemden gıdaya uzanan sürdürülebilir besin zincirinin çok önemli bir halkasını oluşturduklarını söyleyen Skretting Türkiye Genel Müdürü Ziya Özaydın, yeni dönemde de artan gıda taleplerini sürdürülebilir bir şekilde karşılamaya devam edeceklerinin altını çizdi.

2022 yılını değerlendiren Ziya Özaydın; “Geride bıraktığımız yılda pek çok sektör gibi bizim sektörümüz de tedarik, ham madde ve enerji krizi gibi birçok sorunla yüzleşmek zorunda kaldı. Ancak tüm bu sorunların etkisini olabildiğince azaltmaya çalıştık. Skretting Türkiye olarak 2022’de tüm aksaklıklara rağmen büyümeye devam ettik. Skretting olarak dünyada sürdürdüğümüz liderliği, ülkemizde de devam ettirerek 2023 yılı için çalışmalarımızı hızlandırdık. Piyasadaki değişimleri doğru okuyan ve hızlı aksiyon alan bir firma olmanın verdiği güçle mevcut pazar payımızı arttırmayı planlıyoruz. 2022 yılında satışlarımızın yüzde 20’sini ihracat ve yüzde 80’ini ise yerel pazar oluşturdu.” dedi.

Global iletişim ağı ile yem üretimini güvence altına alıyoruz

Skretting içerisindeki gıda güvenliği ve kalite iletişim ağının dünyanın her noktasında aynı kalitede yem üretimini güvence altına almak için kurulduğunu belirten Özaydın, “Bu iletişim ağı sayesinde tüm ülkeler güncel veriye hızla ulaşıyor ve karşılaşılan problemlerde mevcut tecrübelerden faydalanarak çözümler geliştiriyor. Skretting Türkiye olarak herhangi bir kriz durumunda tüm faaliyetlerin eksiksiz gerçekleşmesi için hazırlanmış bir kriz planımız bulunuyor. 2021 yılında ilkini yayınladığımız kalıntı izleme raporumuz yaptığımız faaliyetlerin özetini içeriyor. Bu raporumuzu da her yıl yayınlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.