Business World Global

Rockwell Automation ve PTC, ortaklıklarının birinci yıl dönümü için çarpıcı bir başlangıç.

Rockwell Automation ve PTC, ortaklıklarının birinci yıl dönümü için çarpıcı bir başlangıç.
34.819
02 Ocak 2020 - 10:49

Stratejik iş birliğinin ilk yılında hızlı bir müşteri büyümesi, kapsamlı OT/IT entegrasyonu ve ortak FactoryTalk InnovationSuite™ çözümünün sektör genelinde kabul görmesi sağlandı.

Rockwell Automation yaptığı açıklamada, PTC ile iş birliğinin ve ortak dijital dönüşüm çözümlerinin pazarda çok güçlü bir şekilde hız kazandığını duyurdu. Bu olağanüstü performans, yeni müşterilere ulaşılan OT ve IT sistemlerinin entegrasyonunu artıran inovasyonların tasarlandığı ve iki şirketin ortak endüstriyel yazılım platformu PTC destekli FactoryTalk InnovationSuite™’in sektör genelinde tanındığı bir yıllık sürede elde edildi.

Rockwell Automation Kurumsal Hesaplar & Yazılım Kıdemli Başkan Yardımcısı John Genovesi konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Geçtiğimiz bir yılda Rockwell Automation ve PTC ekipleri FactoryTalk InnovationSuite™’i çok hızlı büyüyen dinamik bir pazarın ihtiyaçlarına göre entegre ve optimize etmek için çok yakın çalıştı. Yeni müşterilerde yaşanan hızlı büyüme ve çözümümüzün sektörde ciddi oranlarda kabul görmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Çözümümüz MES’in sınırlarını genişleten modüler ve entegre yetkinlikleri, analitik, endüstriyel IoT ve artırılmış gerçeklik konusunda hayli yenilikçi ve lider bir konumda.”

2018’de başlayan iş birliğimizde PTC destekli FactoryTalk InnovationSuite™, şu aşamalardan geçti;

  • Hızlı müşteri kazanımı ve küresel büyüme. FactoryTalk InnovationSuite™ platformu müşteri sayısı, 21 ülkede aralarında en büyük otomotiv, ambalajlı tüketici ürünleri, sağlık hizmetleri, petrol & doğal gaz ve ilaç şirketlerinin de olduğu birçok sektörde katlanarak arttı. Dijital İş Gücü Verimi, Kurum Operasyonel Zekası, Akıllı Varlık Optimizasyonu ve Ölçeklendirilebilir Üretim Yönetimi gibi gelişmiş uygulamalar gerçekleştirildi.
  • Operasyon ve enformasyon teknolojilerinin entegrasyonu ölçeklendirme için kritik öneme sahip. OT/IT entegrasyonu, inovasyonu hızlandırmak, çok büyük verim kazanımları elde etmek ve bunları dijital dönüşüm ölçeğinde yapabilmek için hayati bir öneme sahip. İki şirketin ortaklaşa sunduğu hizmetler, varlık ve sistem otonom keşif, veri model paylaşımı ve yeniden kullanımı, entegre analitik ve artırılmış gerçekliğin güçlendirilmesi gibi sektörün en gelişmiş OT/IT entegrasyon yetkinliklerini içeriyor.
  • Sektör genelinde kabul gördü. Rockwell Automation ve PTC ortak yazılım platformu geçtiğimiz yıl sürecinde birçok analist araştırmasında çok yaygın bir şekilde onaylandı. Yakın bir zamanda iki şirketin sunduğu FactoryTalk Innovation Suite™ Gartner’den Üretim Yönetim Sistemlerinin Magic Quadrant’ı ödülüne iki yıl art arda layık görüldü ve IoT İnovasyon Ödülü: Pusula Zeka ile Üretim ve Fabrika ödülü aldı.

PTC Başkan Yardımcısı Catherine Kniker konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “İş birliğimizin kat ettiği yoldan büyük memnuniyet duyuyoruz fakat daha da önemlisi çok fazla yeni müşterinin dijital dönüşüm girişimlerine ürün ve hizmet sağladık. Bu stratejik ortaklığa Rockwell Automation ile birlikte ciddi şekilde yatırım yapmaya devam edeceğiz ve elde ettiğimiz yeni müşteri başarılarını paylaşmayı iple çekiyoruz.”

PTC destekli FactoryTalk InnovationSuite™, fabrika katındaki operasyonel teknoloji (OT) aygıtlarına daha iyi bağlantı sağlıyor, en yaygın olarak kullanılan endüstriyel ekipmanlara hızlı, ölçeklendirilebilir ve güvenli bağlantısını destekliyor. Bilişim Teknolojileri (IT) uygulamalarından ve sistemlerden toplanan veriler sayesinde karar vericiler artık şirketin neresinde olurlarsa olsunlar, endüstriyel ekipmanlarının, hatlarının ve tesislerinin tam bir dijital sunumunu elde edebiliyor. Makine öğrenimi, Endüstriyel IoT ve artırılmış gerçeklikteki en gelişmiş yetenekleri kullanan bu kapsamlı platform, veriyi yerinde değerlendirerek operasyon personeline erişilebilir ve iç görü sağlayan bilgiye dönüştürüyor.

LNS Research Başkanı ve Şef Analisti Matthew Littlefield, konuya ilişkin konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Rockwell Automation ve PTC’nin bu sıkı çalışması ciddi sonuçlar verdi. Son 12 ayda çok yüksek sayıda ortak müşteri kazanımı yaşandı. Bu iki şirketi şu anda pazarda bulunan sayılı IoT sağlayıcılarından yapıyor ve pazardaki momentum görünen o ki iki şirketi de desteklemeye devam edecek. Endüstriyel müşteriler arasında PTC-Rockwell Automation ortak çözümü kullanılmayan bir dönüşüm stratejisi izleyen şirket neredeyse yok. Çok hızlı bir şekilde sektör standardı haline geliyor”.

Rockwell Automation hakkında

Rockwell Automation, Inc. (NYSE:ROK), endüstriyel otomasyona kendisini adamış dünyanın en büyük şirketidir ve müşterilerini daha üretken, dünyayı daha sürdürülebilir hale getirir. Genel merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation 80’den fazla ülkede yaklaşık 23.000 çalışanıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

FactoryTalk, PharmaSuite ve ThinManager Rockwell Automation Inc.’e ait tescilli markalardır.

 

PTC Hakkında (NASDAQ: PTC)

PTC şirketlerin ürün ve hizmetlerini farklılaştırmasını, operasyonel zekalarını iyileştirmelerini ve işgücü verimini artırmalarını sağlayan ödüllü ve sahasında başarısı kanıtlanmış çözümleriyle endüstriyel inovasyonun sınırlarını genişletiyor. PTC ile üreticiler, çözüm ortağı ekosistemi ve geliştiriciler bugün dikital dönüşümü şekillendiren yeni teknolojilerin vaadettiği kazançları gerçeğe dönüştürebilir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.