Business World Global

Rockwell Automation Hareket Sistemleriyle Kısa Üretim Hatlarının Verimini Artırın.

Rockwell Automation Hareket Sistemleriyle Kısa Üretim Hatlarının Verimini Artırın.
18 Eylül 2019 - 15:58

MagneMover LITE sistemi yük taşıma için bağımsız yük taşıma sistemleri kullanıyor ve şimdi beş kat daha yüksek taşıma kapasitesi sunuyor, daha büyük uygulamaları destekliyor.

Üreticiler hedef müşterilerinin taleplerini karşılamak için ürünlerini kişiselleştiriyor. Bunun sonucunda da daha kısa üretim hatlarına ve daha yüksek ürün değişim frekansına sahip olmak zorundalar ki bunlar da ürün üretmek için gerekli zamandan çalan süreçler. MagneMover LITE sistemi stok tutma birimi (SKU) daha yüksek operasyonları üretim yüklerini geleneksel konveyörlerin bugün yapabildiğinden daha hızlı ve daha esnek bir şekilde taşıyarak daha verimli hale getiriyor.

Rockwell Automation, ürünleri motorlu araçların yanı sıra bağımsız taşıma ünitesiyle daha hızlı taşıyan MageMover LITE sistemini güncelledi. Esnek sistem artık daha ağır ürünleri taşıyabiliyor ve daha büyük ölçekli uygulamaları destekliyor. Ayrıca herhangi bir mekanik müdahale gerekmeksizin tek bir düğmeye basarak yük değişimine olanak sağladığı için çalışmama süresini azaltıyor.

Daha ağır ürünler: Yeni tekerlekli yük arabası opsiyonları kullanıcılara kaydırmalı yük arabalarından beş kat daha fazla taşıma kapasitesi sağlıyor. Tek veya iki tekerlekli araçlar sırasıyla  2.5 kg.’a (5.5 pound) ve 10 kg.a (22 pounds) kadar üretim yükü taşıyabiliyor. Bu üreticilerin ürünleri üretmek veya ürün varyasyonlarını ambalajlamak için birden fazla makineye ihtiyaç duymaksızın ürün boyutunu değiştirebilir.

Daha Büyük Ölçekli Uygulamalar: Seri iletişim yerine Ethernetli motorları veya Ethernet temelli bağlantı noktaları kullanmak yüksek hacimli sektörlere yerleşim esnekliğini artırma imkanı sağlar ve daha az bağlantı noktası gerekirken her hatta yüzlerce taşıma arabası kullanma imkanı verir. MagneMover LITE sistemi daha yüksek anahtar ve araç yoğunluğu olan daha uzun hatlar kullanan daha büyük uygulamalar için idealdir.

Rockwell Automation üretim hattı yönetim direktörü Neil Bentley konuya ilişkin açıklamasında şöyle konuştu: “Bu teknolojinin üretim, montaj ve ambalajlama operasyonlarını nasıl yeniden tasarlayabildiğini gören makine üreticileri ve imalatçılar daha fazlasını yapmak istedi. MagneMover LITE sistemini bu yüzden geliştirdik. Artık daha büyük üretim yüklerini destekliyor. Performansı çok daha iyi. Ayrıca uygulamaları daha önce görülmemiş boyutlara ölçeklendirebiliyor.”

 

Rockwell Automation hakkında

Rockwell Automation, Inc. (NYSE:ROK), endüstriyel otomasyona kendisini adamış dünyanın en büyük şirketidir ve müşterilerini daha üretken, dünyayı daha sürdürülebilir hale getirir. Genel merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation 80’den fazla ülkede yaklaşık 23.000 çalışanıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.