Business World Global

Related Digital Teknolojide İhracatı Yüzde 500 Artırdı!

Related Digital Teknolojide İhracatı  Yüzde 500 Artırdı!
23 Temmuz 2019 - 21:46

Dünyanın ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarından Related Digital’in hizmet verdiği müşteri sayısı bine yaklaştı. Estee Lauder, Ikea, ebay, Allianz, UPS, Mercedes-Benz, Toyota, Novartis ve Sahibinden.com gibi sektörünün önde gelen isimlerinin global çözüm ortağı olan Related Digital, çok sayıdaki uluslararası firmanın da Türkiye’deki operasyonlarına hizmet sunuyor. Özellikle global markaların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını anlatan Related Digital CEO’su Sedat Kılıç, “Yüzde 100 yerli bir Türk şirketiyiz. Ayrıca dünyanın ilk dijital pazarlama teknolojisi sağlayıcılarındanız. Faaliyet gösterdiğimiz alanda çalışan çok sayıda global isim var. Biz bu uluslararası şirketlere oranla hem daha üstün standartlarda hem de daha uygun ücretler karşılığında hizmet sunuyoruz. Bu bağlamda Türkiye’nin teknoloji ihracatına destek sağlıyoruz. Geçen yıl teknoloji ihracatını yüzde 500 artırdık. Bu yıl da aynı performansı sürdürüyoruz. Müşteri ekosistemimiz de söz konusu duruma paralel olarak her geçen gün daha da genişliyor” dedi.

Dünyanın ve ülkemizin ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarından Related Digital, hizmet verdiği şirket sayısında 1000’e yaklaştı. Aralarında Estee Lauder, Ikea, GAP, Siemens, Turkcell, GarantiBBVA, Allianz’ın da bulunduğu çok sayıda ismin global çözüm ortağı olan, Türkiye’de ise Akbank, Boyner, Gittigidiyor gibi sektörünün önemli oyuncularına hizmet sunan Related Digital, müşteri ekosistemine yeni isimleri dahil etmeyi hedefliyor. Çalıştığı isimlere omnichannel pazarlama platformu hizmetleri, yapay zeka destekli büyük veri analizi, segmentasyon, kişiselleştirme, ürün önerileri ve mobil pazarlama çözümleri sunan Related Digital, hayata geçirdiği uygulamalarıyla birçok kurumun çözüm ortağı oluyor.

Özellikle global şirketlerin sundukları hizmetleri yakından takip ettiğini anlatan Related Digital CEO’su Sedat Kılıç, bu bağlamda Türkiye’nin teknoloji ihracatına destek olduklarının altını çizdi. Kılıç, “Related Digital olarak, otomotiv, finans, perakende ve turizm sektörleri başta olmak üzere farklı sektörlerde hizmet veren çok sayıda global marka ile çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz tüm çalışmalar ve ürünler İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te Türk mühendisler tarafından geliştiriliyor. Yüzde 100 Türk sermayeli bir şirketin, bu alanda elde ettiği başarının son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin hatta dünyanın ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarındanız. Bu alanda faaliyet gösteren global ölçekli birçok şirkete oranla hem daha üstün standartlarda hem de daha uygun ücretler karşılığında hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Şirketlerin büyümesine katkı sağlıyoruz!

Uluslararası şirketlerin Türkiye operasyonlarına da hizmet sunduklarını aktaran Kılıç, “Artık firmalar dijital pazarlamanın gücünü fark etti. Daha fazla kişiye dijital pazarlama ile ulaşmak istiyorlar. Biz de geliştirdiğimiz yazılım, ürün ve hizmetlerle firmaların büyümelerine katkı sunmayı amaçlıyoruz. Bu bağlamda Türkiye’nin teknoloji ihracatına katkıda bulunuyoruz. Geçen yıl teknoloji ihracatını yüzde 500 artırdık. Bu yıl da aynı performansı sürdürüyoruz. Related Digital olarak gelirlerimizin önemli bir kısmını yurtdışından elde ediyoruz.  Müşteri ekosistemimiz de söz konusu duruma paralel olarak her geçen gün daha da genişliyor” açıklamasını yaptı.

Related Digital Group Hakkında.                                                                             

1999 yılında euromessage adıyla kurulan ve geçen süre içinde hızla büyüyen Related Digital, dünyanın ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarından biridir. Yazılım ve altyapısı tamamen Türk mühendisler tarafından geliştiren grup, İstanbul, Hamburg, Dubai ve Londra’daki ofislerindeki 150’yi aşkın uzmanıyla yurtiçi ve yurtdışında 1.000’e yakın kuruma entegre çözümler sunmaktadır. Related Digital, dünya çapında bir SaaS teknoloji şirketi olarak şirket satın alma ve yatırım stratejisiyle istikrarlı büyümesini sürdürmektedir. Daha fazla bilgi için relateddigital.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.