Business World Global

Otokar, Asya-Pasifik’teki varlığını artırmayı hedefliyor

Otokar, Asya-Pasifik’teki varlığını artırmayı hedefliyor
28 Mart 2022 - 14:43

Otokar, savunma sanayii alanındaki ürün ve kabiliyetlerini dünyanın farklı bölgelerinde sergilemeye devam ediyor. Savunma sanayiinde 35 yıllık tecrübesi ile Türkiye’nin en deneyimli kara sistemleri şirketi olan Otokar, 28-31 Mart tarihleri arasında Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da gerçekleşecek olan DSA 2022 fuarında ARMA 6×6 ve COBRA II araçlarını sergileyecek.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, kara sistemleri alanındaki ürün ve kabiliyetlerini küresel çapta tanıtmaya devam ediyor. Türk savunma sanayiini yurt dışında başarıyla temsil eden Otokar, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenecek olan DSA 2022 savunma sanayii fuarına katılıyor. Bu yıl 17.si gerçekleşecek olan etkinlik süresince Otokar, dünyaca tanınan zırhlı araçları ARMA 6×6 Zırhlı Muharebe Aracı ve COBRA II Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı’nı sergileyecek.

Otokar’ın savunma sanayii alanında global bir oyuncu olduğunu belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Savunma sanayiinde her geçen gün yeni başarılar elde ediyor, global ölçekteki bilgi birikimimiz, tasarım ve mühendislik kabiliyetlerimiz, Ar-Ge çalışmalarımız ile ön plana çıkıyoruz. Son 10 yılda ciromuzun yaklaşık yüzde 8’ini Ar-Ge faaliyetlerine ayırdık. Araçlarımız çok farklı coğrafyalarda, zorlu iklim koşullarında, riskli bölgelerde aktif olarak hizmet veriyor. Dünyanın farklı bölgelerinde elde ettiğimiz deneyimleri, araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Otokar araçları halihazırda Asya-Pasifik bölgesinde başarıyla hizmet veriyor. Amacımız buradaki varlığımızı artırmak.  Bölgedeki farklı iş birliği ve ihracat fırsatlarını yakından takip ediyoruz” dedi.

Otokar’ın halihazırda NATO ve Birleşmiş Milletler’in kara sistemleri tedarikçilerinden biri olduğuna dikkat çeken Görgüç; “Askeri araçlarımız Türk ordusu ve güvenlik güçleri dahil dünyada 35’ten fazla dost ve müttefik ülkedeki 55 kullanıcı envanterinde yer alıp, aktif olarak hizmet veriyor. Uluslararası arenada büyük global oyuncularla rekabet ediyoruz. Ürün tedarikinin yanı sıra kara araçlarında Ar-Ge ve teknoloji transferi kabiliyetlerimizle de ön plana çıkıyoruz” açıklamasını yaptı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.