Business World Global

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
13 Mart 2019 - 16:24

Gaziantep İpekyolu Kariyer Fuarı Hakkında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Gaziantep İpekyolu Kariyer Fuarı’na paydaş üniversite olarak katkı sağlayacak olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesin, iş dünyası temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine fuar hakkında bilgi vermek amacıyla Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kütüphane Konferans Salonunda toplantı düzenledi.

Düzenlenen toplantıya Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Alpaslan Dayangaç, Prof. Dr. Oğuzhan Yoncalık, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bahçe Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy, Ticaret Borsası Başkanı Sait Çenet, Kadirli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmethan Yüksel ile iş dünyasının temsilcileri, Kamu Kurumlarının temsilcileri ve Ar-Ge Merkezi direktörleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Üniversite – Sanayi işbirliği açısından bu türlü toplantıları önemsiyorum. Burada bu farkındalığı oluşturmak adına toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Biz bu işbirliği konusunda birlikteliğimizi her kesime vurgulamak istiyoruz. Bu konuda ne yapmamız gerekse bunu yapacağımızı ifade etmek istiyorum.” dedi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ise İpekyolu kariyer fuarı hakkında katılımcılara detaylı bilgi aktardı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile Sanayi arasındaki işbirliği hakkında bilgileri Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bahçe Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe verdi. Yanıktepe, “Üniversite-Sanayi işbirliğinin somut örneklerini yaşamak proje bazlı işbirliklerini gerçekleştirmekle oluyor. Proje bazında da karşımıza iki temel unsur olan Ar-Ge ve İnovasyon çıkıyor. Bölgemizde şuan üç tane Ar-Ge Merkezi kurulmuş vaziyette. Bunun geliştirilmesi ile Kamu Sanayi Üniversite temsilciliği olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Teknoloji Çalışma Merkezi noktasında da çalışmalar devam ediyor. Bunların oluşmasının temelinde de proje yatıyor. Projelerde insan kaynaklarının gelişmesine bağlı. İnsan kaynaklarının en büyük potansiyeli ise üniversitelerde bulunuyor. Hepimizin birlik ve beraberliği içerisinde bir sinerji yakalayarak proje geliştirmesiyle büyük bir kalkınma hamlesinin başlaması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Daha sonra toplantıya katılan katılımcılara söz verilerek konuyla ilgili görüşleri alındı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]