Business World Global

Odeabank’tan Enflasyon Endeksli Mevduat Hesabı.

Odeabank’tan Enflasyon Endeksli Mevduat Hesabı.
17.953
18 Aralık 2019 - 23:36

Odeabank, Enflasyon Endeksli Mevduat Hesabı ile müşterilerinin birikimlerini enflasyona karşı korumaya alıyor. Odeabank, birikimlerini uzun vadede ve TL mevduatında değerlendirmek isteyen tasarruf sahipleri için “Enflasyon Endeksli Mevduat Hesabı”nı geliştirdi.

TÜRKİYE’NİN genç ve dinamik bankası Odeabank, Enflasyon Endeksli Mevduat Hesabı ile müşterilerinin birikimlerini enflasyona karşı korumaya alıyor. Müşterilerinin ihtiyaçlarını yenilikçi finansal çözümler, hızlı ve müşteri odaklı bir hizmet anlayışı ile karşılamayı amaçlayan Odeabank, birikimlerini uzun vadede ve TL mevduatında değerlendirmek isteyen tasarruf sahipleri için “Enflasyon Endeksli Mevduat Hesabı”nı geliştirdi.

Birikimlerini Türk Lirası mevduatında değerlendirmek isteyen tasarruf sahipleri, bir yıl üzeri vadede stopaj kesintisi olmaksızın net faiz getirisi elde edebilecekler.

Ürünün avantajlarından faydalanmak isteyen müşteriler, vade süresi 1 yıldan uzun olmak üzere; minimum 50 bin Türk Lirası vadeli mevduat hesabı açabiliyor. Hesap açılışı, vade başlangıcında belirtilen “Hesap Açılış Faiz Oranı” ile yapılırken; vade sonunda ise, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından en son açıklanan “1 yıllık Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE)” değişim oranı ile hesap açılışında belirlenen “İlave Marj Oranı” toplanarak “Hesap Açılış Faiz Oranı” ile karşılaştırılmaktadır. Yüksek olan oran, hesabın yıllık basit brüt faiz oranı olacak ve ilgili oran üzerinden faiz tahakkuku gerçekleştirilecektir. Üstelik 1 yıldan uzun vadeli üründe stopaj kesintisi de olmuyor.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Odeabank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Muratoğlu, ürün hakkında şunları söyledi: “Müşterilerimizin yatırımlarına değer katmayı amaçlayan banka olarak, tasarruf sahiplerinin ihtiyaçları yönünde çözümler üretiyoruz. Birikimlerini Türk Lirası mevduatta değerlendirirken aynı zamanda enflasyon karşısında değer kaybetmesini istemeyen tasarruf sahibi müşterilerimiz için Enflasyon Endeksli Mevduat Hesabı ürünümüzü geliştirdik. Uygulamaya aldığımız ürünümüzle, müşterilerimizin birikim ve tasarruflarını enflasyona karşı koruyoruz.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.