Business World Global

Odeabank, 7. yılını kutluyor.

Odeabank, 7. yılını kutluyor.
09 Ekim 2019 - 6:58

Türkiye’nin genç ve dinamik bankası Odeabank, sektörün önemli oyuncuları arasında yer alarak 7. yılını geride bıraktı. Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü, 7 yıldır olduğu gibi önümüzdeki dönemde de güçlü sermaye yapısıyla Türkiye ekonomisine kaynak sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Türkiye bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra lisans alarak kurulan ve 2012 yılında faaliyete geçen Odeabank, 7 yıl gibi kısa bir süre içinde Türkiye’nin en dinamik ve yenilikçi bankalarından biri haline geldi.

Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü, bankanın gelecek hedefleri hakkında şunları söyledi: “Odeabank olarak güçlü sermaye yapımız, öz kaynaklarımız ve ülke ekonomisine olan uzun vadeli inancımız ile ekonomiye kaynak sağlamaya devam edeceğiz. Teknolojiyi, deneyimli insan kaynağımızla birleştirerek; önümüzdeki beş yıllık dönemde reel ekonomi ile örtüşen alanlarda büyüme kaydetmeyi hedefliyoruz. Ticari bankacılık alanında, Türkiye ihracatına verdiğimiz destek ve işlem hacimlerimiz her geçen gün artıyor. Nakit yönetimi, dış ticaret ve ödeme sistemlerindeki uzmanlığımız ile ihracat yapan firmalarımıza en kaliteli hizmeti sunuyoruz. Bireysel bankacılık alanında da müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek zengin ürün yelpazemizi sunmaya devam ederken, özellikle 30 yaş ve üstü segmentte bireysel tasarrufları artırma odaklı bir büyüme stratejisi izleyeceğiz. Müşterilerimizi merkezimize koyduğumuz çevik, yalın ve verimli iş akışlarımızla müşteri memnuniyetimizi daha üst seviyelere taşıyacağız.Bu hedeflerimize 11 ülkede faaliyet gösteren Bank Audi Grubu başta olmak üzere; IFC, EBRD gibi uluslararası saygınlığı olan diğer sermayedarlarımızın ve kurulduğu günden bu yana aynı heyecanla çalışan dinamik ekibimizin desteği ile ulaşacağımıza inanıyorum. Ülkemize, müşterilerimize, hissedarlarımıza, çalışma arkadaşlarımıza ve birlikte yürüdüğümüz paydaşlarımıza değer katmayı her zaman önceliğimiz olarak gördük. Bu önceliklerimiz doğrultusunda teknolojik altyapısı ve deneyimli insan kaynağı ile hızlı hizmet veren, ‘müşteriye özel bankacılık’ felsefesiyle müşterilerini iş modelinin merkezine alan bir banka olmaya devam edeceğiz.”

 

Odea Bank Hakkında;

Odea Bank A.Ş., 2 Ekim 2012’de 533 milyon TL ödenmiş sermaye ile faaliyete başlamıştır. Banka, 2018 yılı itibarıyla, 17 ilde 45 şubede 1088 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Odea Bank, toplam kredi ve toplam aktifler açısından diğer özel bankalar arasında 10. sırada yer almaktadır. Odea Bank’ın aktifleri 31.4 milyar TL, mevduatları 21.5 milyar TL, kredileri 18.7 milyar TL ve öz kaynakları 3.2 milyar TL’dir. Ağustos 2016 itibarıyla International Finance Corporation (IFC) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’nın da hissedarları arasında bulunduğu Odea Bank A.S.’nin çoğunluk hissedarı Banka Audi sal’dır.

 

Bank Audi Hakkında;

Banka Audi, tüm segmentlerde bankacılık profiline sahip bölgesel bir gruptur. Banka, Yatırım Bankacılığı ve faktoring faaliyetlerinin yanı sıra Kurumsal, Ticari, Bireysel, Perakende ve Özel Bankacılık hizmetleri de dahil olmak üzere tüm segmentlere finansal ürünler ve hizmetler sunmaktadır. 2018 Aralık sonu itibarıyla Bank Audi’nin konsolide aktifleri 47.2 milyar dolara, müşteri mevduatları 32 milyar dolara ve öz kaynakları 3.9 milyar dolara ulaşmıştır. 6300’e yakın çalışan sayısına sahip olan Bank Audi Grup’unun hissedar tabanı, 1500’e yakın hisse ve/veya Global Depo Sertifika (GDR) sahibini kapsamaktadır. Banka Audi, Lübnan’daki bankacılık grupları arasında birinci sırada ve bölgesel bankacılık grupları içinde en üst sıralarda yer almaktadır. Hisse senetleri Beyrut Menkul Kıymetler Borsasında listelenmiştir. Global Depo Sertifikaları (GDR) hem Beyrut Menkul Kıymetler Borsası’na, hem de Londra Menkul Kıymetler Borsası’na kote olan Banka’nın hisseleri Beyrut Menkul Kıymetler Borsası’na kotedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.