Business World Global

Odeabank 2020’nin ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı.

Odeabank 2020’nin ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı.
52.015
07 Mayıs 2020 - 15:06

Odeabank, 2020 yılının ilk çeyreğinde 32 milyon TL net kar gerçekleştirdi. Odeabank’ın ilk çeyrek itibariyle aktif büyüklüğü 32.1 milyar TL’ye, toplam mevduatları ise 21.7 milyar TL’ye ulaştı.

Türkiye’nin genç ve dinamik bankası Odeabank, 2020 yılının ilk çeyreğinde 32 milyon TL net kar açıkladı. Odeabank’ın yılın ilk çeyreğinde toplam aktifleri 32.1 milyar TL, brüt nakdi kredileri 17.9 milyar TL, gayri nakdi kredileri 4.3 milyar TL’ye ulaştı. Toplam mevduatı ise 21.7 milyar TL’ye yükseldi. Odeabank verimlilik odaklı başarılı bir yönetimle maliyetlerini yılın ilk 3 aylık döneminde geçen senenin aynı dönemine göre yalnızca %9 artış ile tamamladı. Sektörün en yüksek sermaye yeterlilik rasyolarından birine sahip olan Odeabank, 2020 yılının ilk çeyreğinde de %19.5 toplam sermaye yeterlilik oranına ulaştı. Toplam likidite karşılama oranı da %372 olarak gerçekleşmiş olup sektörün en yüksek oranlarından biridir.

Mert Öncü: “Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz”

Bankanın 2020 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını değerlendiren Odeabank Genel Müdürü  Mert Öncü, “2019’da yapısal ve finansal hedeflerimizin tamamını gerçekleştirdik. 2020 yılının ilk çeyreği, tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgınına rağmen performans göstergelerimiz açısından başarılı bir dönem oldu ” dedi.

Mert Öncüdeğerlendirmesinde şunları söyledi: “Dünyada ve Türkiye’de yaşanan küresel COVID-19 salgını sürecinde odağımız öncelikle müşterilerimize güvenli ve hızlı bir şekilde hizmet vermek ve aynı zamanda çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini sağlamak oldu. Şubelerimizden kesintisiz sürdürdüğümüz hizmetimizin yanı sıra, bireysel müşterilerimizin finansal işlemlerini şubeye gitmeden, evden daha rahat ve hızlı yapabilmeleri amacıyla Odeabank Yakından Bankacılık adıyla yeni bir bankacılık anlayışını devreye aldık. Müşterilerimizin bir bankadan beklediği tüm hizmetleri, uzman ve deneyimli finansal danışmanlarımız tarafından telefon ile veriyoruz. Bu zorlu dönemde ihracatçılarımızın da yanında olmaya devam ettik. İhracata ve üretime dönük yüksek katma değerli sektörlere ve firmalara, geniş ürün yelpazemiz ve uzmanlığımızla hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Odeabank olarak önümüzdeki dönemde de Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Odeabank Hakkında

Türkiye bankacılık sektöründe 15 yıl aradan sonra lisans alarak Bank Audi Group’un yatırımıyla 2012 yılında kurulan Odeabank A.Ş., 2020 yılı itibarıyla, 17 ilde, 48 şubede, 1,108 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Odeabank, toplam aktif büyüklüğü açısından özel mevduat bankaları arasında 10. sırada yer almaktadır. Odeabank’ın aktifleri 32.1 milyar TL, mevduatları 21.7 milyar TL, net kredileri 16.2 milyar ve öz kaynakları 3.2 milyar TL’dir. Ağustos 2016 itibarıyla International Finance Corporation (IFC) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’nın da hissedarları arasında bulunduğu Odea Bank A.S.’nin çoğunluk hissedarı Banka Audi sal’dır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.