Business World Global

Mucitler BTM’de sahneye çıktı

Mucitler BTM’de sahneye çıktı
11 Ağustos 2023 - 12:49

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) liderliğinde ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı kapsamında hayata geçirilen INVENTREPRENEUR: Mucit Girişimci Hızlandırma Programı’nın ikinci dönemi tamamlandı. Programın dönem kapanışı 6 mucit girişimcinin sunum yaptığı Mucit Girişimci Sahnesi isimli çevrim içi bir etkinlikle gerçekleştirildi

İstanbul Kalkınma Ajansı’nıın (İSTKA) desteği ve Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) liderliğinde yürütülen INVENTREPRENEUR: Mucit Girişimci Hızlandırma Programı’nın ikinci dönemi Mucit Girişimci Sahnesi isimli çevrim içi etkinlikle tamamlandı. BTM’nin Youtube kanalı üzerinden 10 Ağustos Perşembe günü canlı yayınlanan etkinlikte, programda yer alan 6 girişimci projelerini tanıttı, Patent Effect Kurucu Ortağı Mustafa Çakır ile Tüm Mucitler İcat İnovasyon ve Araştırma Derneği (TÜMMİAD) Başkanı Bülent Kavaklı “Patent ile Değer Yaratma” adlı bir de söyleşi gerçekleştirdi.

Programdan bugüne kadar 120 mucit faydalandı

İki yıldır düzenlenen INVENTREPRENEUR: Mucit Girişimci Hızlandırma Programı, icadı olan veya icadıyla ilgili süreçleri sürdüren girişimcilere destek vermek amacıyla hayata geçirildi. Programdan ilk dönem 50, ikinci dönem 70 olmak üzere toplam 120 girişimci faydalandı. Girişimciler program kapsamında temel girişimcilik eğitimlerinden sanal prototipleme ve test faaliyetlerine, mentor ve yatırımcı eşleştirmelerden patent ve faydalı model danışmanlığına uzanan birçok imkandan faydalandı. Her dönemi 6 ay süren programın paydaşları arasında İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, Teknopark İstanbul ile TÜMMİAD yer aldı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.