Business World Global

Microsoft ve Zyxel ’den Bulut Çözümlerinde Stratejik Ortaklık.

Microsoft ve Zyxel ’den Bulut Çözümlerinde Stratejik Ortaklık.
25 Temmuz 2019 - 17:43

Ağ teknolojileri alanında lider firmalardan biri olan Zyxel, yeni nesil güvenlik duvarı serisi ZyWALL’ın, popüler bulut hizmeti Microsoft Azure tarafından onaylandığını duyurdu. İki firma arasında gerçekleştirilen stratejik ortaklık kapsamında; tercihini Microsoft Azure Bulut çözümleri ve ZyWALL güvenlik duvarından yana kullanan kurumlar, veri iletişim altyapılarında esneklik, ölçeklenebilirlik ve kullanım kolaylığı gibi avantajlarla iş akışlarını verimlilik sağlayabilecekler. Microsoft, Azure sertifikasına sahip olmak için donanım firmaları sıkı bir doğrulama testine tabi tutuluyor.

Microsoft Azure Ağ Mühendisliği Birim Yöneticisi Mario Afiri’nin verdiği bilgiye göre Zyxel’in güvenlik duvarı ZyWALL, bu testi geçmekle kalmadı, Microsoft ekibinin de takdirini kazandı.

Afiri “Zyxel’in güvenlik duvarı, ZyWALL ATP200 tüm teknik testleri geçti.Günlerce devam eden test süresince ATP200 oldukça istikrarlı ve güvenli bir bağlantı sağladı. Fişe takıldığı andan itibaren kurulumu kolayca yapılan ATP200’ü pazarda oyun değiştirici bir ürün olarak nitelendiriyorum” dedi.

Kritik hizmetlere yönelik Azure gibi bulut platformlarına olan talebin artmasıyla birlikte,işletmenin VPN (Virtual Private Network –Özel Sanal Ağ) bağlantı üzerinden bulut ile iletişim kurması da önem kazandı.

Zyxel Marka ve Pazarlama Müdürü Özden Aliyagiç Uyar’ın verdiği bilgiye göre VPN; şirketlerin başka bir nokta ile yaptığı iletişimi şifreleyerek güvenli iletişim kurulmasına olanak tanıyor.

“VPN sayesinde bir bilgisayar ile karşı taraftaki diğer bilgisayar arasındaki iletişim kriptolama yapılarak güvenli bir tünel üzerinden sağlanır” diyen Uyar, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“VPN, bağlantınızı güvenli hale getirir ve herhangi bir ağa bağlanırken bağlantınızı şifreleyerek kimliğinizin tespit edilememesini sağlar. VPN tüneli sayesinde gönderdiğiniz ve aldığınız tüm veriler şifrelenir. VPN, 3. şahısların ne yaptığınızı görmesine izin vermeyen bir güvenlik sistemi olarak düşünülebilir. Bu sayede Azure gibi platformlara bağlantı VPN sayesinde güvenli olarak yapılabilir.

Zyxel olarak Pazar sunduğumuz USG, ATP ve VPN serilerinden oluşan ZyWALL ailesi, her türlü ağın gereksinimlerini karşılamak için çeşitli ürün seçeneklerine sahiptir. Her cihaz, gerçek bir “tek kutu” çözümü olarak tasarlanmıştır. Bu sayede işletmelerin ek donanım kullanmaktan endişe etmeden bulut servislerini hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde bünyelerine entegre etmelerine olanak tanır.

Azure, Microsoft’un Genel Bulut uygulama ve altyapı platformudur. ZyWALL’u Azure sertifikalı diğer ürünlerden en fazla öne çıkaran şey ise, hem BGP (Sınır Geçidi Devriyesi) hem de VTI (Sanal Tünel Arayüzü) desteğidir. Her iki özellik; dijital dönüşüm ile rakipleri arasında üstünlük kazanmak isteyen her ölçekten kuruma iş akışlarında esneklik ve ölçeklenebilirlik avantajı sunmaktadır.”

Rekabetçi kalmak ve uzun vadeli başarı şansını yakalayabilmek için bugünün işletmelerinin çok yönlü olması gerektiğine dikkat çeken Uyar,“Microsoft Azure gibi esnek, bulut tabanlı çözümlerin son birkaç yılda çok popüler hale gelmesinin ana nedenlerinden biri de budur” diyor.

ZyWALL Ailesi’nin bulut çözümlerinin sunduğu avantajlarla kurumların gücüne güç kattığını vurgulayan Uyar sözlerine şöyle son veriyor:

“İşletmelerin dijital yolculuğuna katkı sağlamak ve onları yarınlara hazırlamak için yola çıktık. Bu yolculukta ZyWALL’ın Azure’un onay sertifikası bizler için çok anlamdı.”

Microsoft Azure Onaylı ZyWALL güvenlik duvarı cihazları aşağıda yer aldığı gibidir.

ZyWALL USGZyWALL VPNZyWALL ATP
USG40(W)/60(W)VPN50/100/300ATP200/500/800
USG110/210/310
USG1100/1900
USG20(W)-VPN
USG2200-VPN
ZyWALL 110/310/1100

ZyWALL güvenlik duvarları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ürün sayfalarına göz atabilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.