Business World Global

Markanız İçin En Doğru Çözümü Edvido İle Bulun.

Markanız İçin En Doğru Çözümü Edvido İle Bulun.
24 Temmuz 2019 - 10:34

Markaların reklam, pazarlama, yazılım gibi birçok alandaki ihtiyaçlarını karşılamak için yola çıkan Edvido, kullanıcıların hedeflerine uygun partnerlerle çalışmasını sağlıyor. Bünyesindeki 100’den fazla ajans, firma ve danışman ile markalara hizmet veren Edvido, uzman ekibiyle çalışmalarını İTÜ Çekirdek bünyesinde sürdürüyor. Edvido, eşleşme algoritmasıyla marka-partner uyumunu en yüksek seviyeye çıkararak kullanıcıların kaliteli hizmet almasını hedefliyor.

Mart 2018’de üç girişimci arkadaşın kurduğu Edvido, şirketler ve girişimlerin reklam, pazarlama ve yazılım ihtiyaçları için kurumsal ajans ve yazılım firmalarıyla buluştuğu marka geliştirme ve dijitalleşme platformu olarak hizmet veriyor. Hizmet alanları içerisinde; dijital reklam, influencer marketing, sosyal medya, SEO, video & reklam filmi, marka oluşturma & konumlandırma, PR, e-ticaret, mobil yazılım, web yazılım, event organizasyonu, metin & içerik, fotoğraf çekimi yer alıyor.

Dört adımda çalışıyor

Çalışma biçimi oldukça basit. Sadece dört adımda amaca ulaştırıyor. İlk adımda, projeyi ve şirketi anlayabilmek için kullanıcıya birkaç soru soruluyor. Eşleşme algoritması ile bütçe vehedeflere en uygun ajans ve firmalarla eşleşme sağlanıyor. İkinci adımda, projeyle ilgilenen ajans ve firmalardan beş tanesi kullanıcı ile iletişime geçiyor. Üçüncü adımda, kullanıcı ile çalışmak isteyen ajans ve firmaların tamamladığı projeler incelenebiliyor, kurumsal profesyonellerin yorumlarına ulaşılabiliyor. Dördüncü adımda da, çalışmak istenilen firmalarla chat uygulaması üzerinden işin detayları konuşuluyor, toplantı ayarlanıyor ve anlaşmaya varılabiliyor.

İhtiyaca hizmet ediyor

Edvido, markaların veya girişimlerin kendi kimliklerine uygun ajanslarla tanışabileceği platform eksikliğinden doğdu. Edvido sayesinde kurumsal kimlik oluşturan şirketler, doğru ajansı buluyor. Hem arayış süreci kısalıyor hem de doğru adrese yönlendiriliyorlar. Bu sayede kullanıcılar, servis sağlayıcılarla (ajans veya yazılım firması) tanışıyor, toplantı ayarlayabiliyor ve çalışabiliyor.

Yüzde 800 büyüdü

Edvido, kısa zamanda büyük yol kat etti. Ağustos 2018’de yayına başlayan Edvido, ekimde 50 servis sağlayıcı rakamına ulaştı. Aralık ayına gelindiğinde haftada bir brief ortalamasına ulaştı. Ocak 2019’da haftada üç brief ortalamasına ulaşan Edvido, mayıs ayında 100 servis sağlayıcı ortalamasına ulaşmış oldu. Ocak-Mayıs döneminde yüzde 800 büyüme gerçekleştirdi. Servis sağlayıcı sayısı 100’e ulaşırken, kullanıcılar arasında yapılan toplam anlaşma tutarı ise 630 bin TL oldu.

Global oyuncu olmak istiyor

Çıktığı yolda emin adımlarla ilerleyen Edvido, hedeflerini kısa, orta ve uzun vadeli olarak kategorilendirdi. Kısa vadeli olarak; 2019 sonunda her hafta 100 brief almayı hedefliyor. Orta vadeli olarak; Avrupa ve Güneydoğu Asya operasyonlarına başlamayı hedefliyor. Uzun vadeli hedefi ise; reklam, pazarlama ve yazılım dikeylerinde hizmet arayanları, hizmet verenlerle buluşturan global bir oyuncu olmak.

https://www.edvido.com/

Edvido hakkında;

Üç çocukluk arkadaşı olan Mustafa Okan Yavuzşen, Yağız Can ve Mert Osmanoğlu tarafından Mart 2018’de kuruldu. Sistemin gelişme aşamasında İTÜ Çekirdek’in düzenlediği yarışmalara katıldılar. İTÜ Çekirdek’te henüz çok yeni bir girişim olmalarına rağmen üç ayda önemli bir mesafe kat ederek Kasım 2018’de “Big-bang start-up challenge 2018”de 10 bin start-up arasından son 80 start-up arasına kalmayı başardı. Bunun yanında Teknofest 2018’de düzenlenen girişimcilik yarışmasını birinci tamamlayarak İTÜ Teknokent’e şirket kurma ve kuluçka girişimi olmaya hak kazandı. Temmuz 2018’de İTÜ Çekirdek’e katıldı. Ağustos 2018’de yayına çıktı. Ağustos 2018’den bugüne gelindiğinde;haftada 25 brief ortalamasına ve 100 servis sağlayıcı sayısına ulaşıldı. Etki alanını genişleterek İstanbul dışında İzmir ve Ankara operasyonlarına da başladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]