Business World Global

“Marka Zirvesi 2019” Yeditepe Üniversitesinde Markaların Öncülerini Buluşturdu.

“Marka Zirvesi 2019” Yeditepe Üniversitesinde Markaların Öncülerini Buluşturdu.
12.501
10 Aralık 2019 - 12:10

Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümlerinin düzenlediği “Marka Zirvesi 2019”, 09 Aralık’ta, üniversitede, ulusal ve uluslararası şirketlerin yöneticilerini ağırladı

Dünyada ve Türkiye’de markaların yürüttüğü stratejik yaklaşımlar ve bu amaçla gerçekleştirdiği iletişim faaliyetlerinin ele alındığı “Marka Zirvesi 2019”, sektörde önemli bir yere sahip markaların temsilcilerinin öğrencilere deneyimlerini aktardığı bir platform oldu.

Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Aydın Aslaner koordinatörlüğünde, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümleri öğrencileri tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen zirve, üniversitenin 26 Ağustos Yerleşimi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Zirvenin açılışında konuşan Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Billur Ülger, marka kavramının yüzlerce belki binlerce değişkeni içinde barındırdığını belirterek marka konusuyla ilgili çok büyük katkıları olacak değerli konukları ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

“Yenilikçi Olmak Zorundasınız”

Konferansta konuşan NG Hotel CEO’su Mustafa Kamil Berk, markaların toplumla iletişim halinde olması ve toplumun tüm hassasiyetlerini dikkate alması gerektiğini belirterek “Ürünü geliştirirken ‘Rakiplerimizden farklı ne yapıyoruz, onlardan farklı neler yapabiliriz’ sorusunu soruyoruz. Rekabetçi olabilmeniz için rakiplerinizden farklı düşünmek ve yenilikçi olmak zorundasınız. Dünyadaki en iyi uygulamaları kendi ürünlerinize uyarlamak da sizi farklı kılabiliyor. Bu nedenle dünyadaki trendleri çok iyi takip ediyoruz” dedi.

“Bu Hikâye Oyunu Değiştirdi”

VIA Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar da, yeni bir şey yapmadan önce yapılmış her şeyi incelemek gerektiğine dikkat çekerek “Örnek almak veya model oluşturmaktan ziyade onlardan farklı bir şey için adım atmak lazım. Özellikle tema parklar ve eğlence sektörü alanında, bu anlamda dünyada gezmediğim ülke kalmadı” diye konuştu.

Dijital çağın getirdiği yeniliklere de değinen Bayraktar, şöyle devam etti;

“Bu hikâye, oyunu değiştirdi. Katlanarak büyüme devam ediyor. İnsanlar evlerinde telefonla, dijital dünyanın sunduğu olanaklarla eğlenebiliyor. Biz insanları evinden çıkartacak ve eğlendirecek alanlar inşa etmeye çalıştık.”

Genç İletişimcilerin Gelişimine Katkı

Zirveye ilişkin bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Duygu Aydın Aslaner de, günümüzde, dijitalleşme süreciyle birlikte köklü bir değişim ve dönüşüm içerisinde olan markaların, farklılaşmak adına yeni stratejiler inşa ettiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dinamik olan bu süreçte zamanı yakalamak, markaların değişim parametrelerini takip etmek ve ilham veren marka profesyonellerinden doğru stratejik yaklaşımları dinlemek, oldukça önemli bir hale geldi. Bu noktada, Marka Zirvesi 2019 ile Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, teori ile pratiği bir araya getirerek kariyer hedeflerine bir adım daha yaklaşıyor. Sonuç olarak, bu tür güçlü fikir platformları oluşturan nitelikli organizasyonlar, bir yandan genç iletişimcilerin gelişimine katkı sağlarken diğer yandan da Türkiye’de markalaşma konusunun öneminin anlaşılmasında belirgin bir yol çiziyor” dedi.

Marka Zirvesi 2019’da konferans veren diğer profesyoneller ise şöyle;

Projepark Creative&Yapım Ajans Başkanı Özlem Çelik, Demirören Medya Pazarlama ve Kurumsal İletişim Uzmanı Umut Tıkır, Penti Dijital Dönüşüm İş Lideri Yiğit Kalafatoğlu ve TBWA Tasarım Direktörü Özge Güven.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.