Business World Global

Maptriks Avrupa’ya açılıyor!

Maptriks Avrupa’ya açılıyor!
28.717
17 Aralık 2019 - 11:58

Coğrafi bilgi sistemi ve teknolojilerini kullanarak veri analizi yapan danışmanlık şirketi Maptriks, 2019 yılında açtıkları İngiltere ve Hollanda ofislerinden sonra şimdi de Almanya, Fransa ve İtalya’da hizmet vermeye hazırlanıyor. Finanstan perakendeye, otomotivden tekstile 12 farklı sektörde müşterilerine danışmanlık veren Maptriks, çok katmanlı verileri analiz ederek şirketlerin doğru kararlar almalarını sağlıyor.

Coğrafi bilgi sistemi ve teknolojilerini kullanarak veri analizi yapan danışmanlık şirketi Maptriks, 2019 yılında açtığı İngiltere ve Hollanda ofislerinden sonra gözünü Avrupa’nın diğer ülkelerine dikti. Önümüzdeki dönemlerde Almanya, Fransa ve İtalya’da da ofis açmayı planlayan Maptriks, bu bölgelerde istihdam da sağlayarak büyümeyi hedefliyor.

Lokasyon analitiği ve coğrafi iş zekası konularında danışmanlık veren Maptriks, iş dünyasının verimliliğini artırmayı hedefliyor. Finanstan perakendeye, otomotivden tekstile 12 farklı sektörde müşterilerine danışmanlık veren Maptriks, çok katmanlı verileri analiz ederek şirketlerin doğru kararlar almalarını sağlıyor. 30’dan fazla kaynağa ait 300’den fazla demografik veri ve 3.500’den fazla markanın mağaza bilgilerine sahip olan Maptriks, bu verileri yorumlayarak lokasyon analitiği çözümleri sunuyor. Lokasyonun gücünü dünyadaki işletmeler ve insanlarla tanıştırarak global ölçekli öncü bir marka olmayı kendine vizyon edinen şirket, hizmet sağladığı markalar için “Hedef kitlem nerede?”, “Daha kârlı yeni mağazaları nerede açmalıyız?”, “Hangi pazara girmeliyim?” gibi soruların cevaplarını buluyor.

Avrupa’daki hedefleri hakkında konuşan Maptriks CEO’su Akgün Karlıbel şunları söyledi: “Yerli sermayemiz ve yerli teknolojimiz ile yola çıktığımız ilk günden beri koyduğumuz bütün hedefleri tek tek gerçekleştirerek lokasyon analitiği konusundaki uzmanlığımızı Fortune ilk 500’deki firmalarla çalışarak göstermiş olduk. Lokasyon analitiği dünyada her yıl yüzde 15 büyüme ile yüksek potansiyele sahip bir sektör olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Teknolojimizin ve 10 yıllık tecrübe ile sahip olduğumuz uzmanlığımızın yurtdışında rekabet edebilir hatta pazara yön verebilir olduğunu gördüğümüz için ana odağımızı dünyadaki yüzde 15’lik büyümenin yarısını Amerika ile paylaşmakta olan Avrupa ülkeleri olarak belirledik. İngiltere’de bulunan ofisimiz ile Türkiye’de de çalıştığımız uluslararası bir firmanın Londra projesi için iş birliğimize devam ediyoruz. Böylece Londra’daki ilk projemizi global bir firmayla hayata geçirerek, pazara güçlü bir giriş yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Aynı zamanda Avrupa’da 4 şirketle de olumlu yönde ilerleyen görüşmelerimiz devam ediyor. Bundan sonraki hedeflerimiz içerisinde ciromuzun yüzde 30’unu yurtdışından kazanmak bulunuyor. Aynı zamanda yurtdışındaki pazar araştırmalarımızda gördük ki bu hedef; verdiğimiz hizmet ve danışmanlığın aynı kalitede ve rakipsiz olarak devam edeceği bir ortamda Türkiye hedeflerimizden daha hızlı yakalayabileceğimiz bir başarı olarak bizi bekliyor.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.