Business World Global

Konica Minolta drupa 2021’den çekilme kararı aldı

Konica Minolta drupa 2021’den çekilme kararı aldı
61.545
08 Ekim 2020 - 17:51

Konica Minolta, değişen dünya düzeninde drupa 2021’den çekilme kararı aldı

On yıldan fazla bir süredir baskı üretiminde pazar lideri (InfoSource) olan Konica Minolta, bugün drupa 2021’den çekildiğini duyurdu. Dijital veya hibrit etkileşim formatlarını kullanan şirket, bu yeni etkileşim biçimlerini daha fazla kullanmanın peşinde…

Konica Minolta Business Solutions Europe Uluslararası Pazarlama Bölümü Genel Müdürü Olaf Lorenz;  “Şu anda drupa’da veya başka bir ticaret fuarında olmak, mevcut dünya belirsizliği sırasında, bizim için bir anlam ifade etmiyor. Böyle durumlar çok tahmin edilebilir olmuyor. Her zaman en büyük önceliğimiz, meslektaşlarımızın, müşterilerimizin ve tüm ailelerinin güvende ve sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Koronavirüs salgını küresel bazda artmaya devam ederken, fiziksel varlığımızı drupa’dan ve diğer fuarlardan çekmeye karar verdik. Haziran ayında ertelenen drupa ile potansiyel ve şimdiki müşteriler için neyin mümkün olduğunu yeniden düşünmek zorunda kaldık. Örneğin, Konica Minolta, çeşitli makinelerinin etkileşimli keşfi için birçok özelliği barındıran sanal bir showroom başlattı. Bratislava’da bulunan Konica Minolta Inkjet Center of Competence, insanların ürünleri iki yönlü kamera kurulumuyla deneyimleyebilecekleri ve Konica Minolta uzmanlarıyla etkileşime girebilecekleri gerçek zamanlı demolar sunuyor.”

Olaf Lorenz şöyle bitiriyor; “En büyük hedefimiz, ister yüz yüze ister sanal olsun, ‘iletişim kanalı’ ne olursa olsun ortaklık yaklaşımı içinde müşterilerimiz için fikirleri şekillendirmeye yardımcı olmaktır ve her zaman böyle olacaktır. Dijital, mobil ve sanal kanallardan algılanan tehditler karşısında bile baskının bir iletişim aracı olarak kalıcı olacağına ve birçok insanın baskı sektörü için ölüm çanı sinyali verdiğini düşündüğüne tamamen inanıyoruz. Aslında, şu anda içinde yaşadığımız salgın ve daha az tahmin edilebilir ortama rağmen, baskı gelişmekte ve genellikle diğer medya kanallarının yanı sıra etki ve değer sunmanın yeni yollarını bulmaktadır. Müşterilerimizle birlikte ve müşterilerimiz için değer sunmanın bu yeni yollarını keşfetmeye devam edeceğiz ve önümüzde bizi bekleyen gelecekten heyecan duyacağız.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.