Business World Global

KOKU DÜNYASINA KEYİFLİ BİR YOLCULUK

KOKU DÜNYASINA KEYİFLİ BİR YOLCULUK
18 Ekim 2019 - 10:20

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ’NDE MG INTERNATIONAL FRAGRANCE COMPANY İLE KOKU DÜNYASINA KEYİFLİ BİR YOLCULUK

1961’den beri faaliyet gösteren uluslararası esans üreticisi MG International Fragrance Company, Acıbadem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrenci ve akademisyenleri için koku atölyesi düzenledi.

Esans üretiminde dünyanın sayılı firmaları arasında yer alan MG International Fragrance Company, deneyim tasarımının öneminin giderek arttığı günümüzde, farklı kuruluşlarla bir araya gelerek, esans sektöründe kokunun kullanım alanlarına değindiği ve katılımcıların kendi kokularını yaptıkları atölye çalışmaları gerçekleştiriyor.

Belirli aralıklarla düzenlenen kurum içi ve kurum dışı etkinliklerine bir yenisini daha ekleyen MG International Fragrance Company, bu kez de Acıbadem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri ve akademisyenleri ile bir araya geldi.

Kokunu Keşfet etkinliği Etkinlik Acıbadem Üniversitesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Yasemin Uzuner’in öncülüğünde, Eczacılık Fakültesi’nin en son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarında gerçekleşti.

Geleceğin eczacıları ve akademisyenleri MG International Fragrance Company parfümörleri eşliğinde, esans sektörüne dair sunumun ardından, koku notalarını tanıyarak kendilerine özel parfüm karışımlarını yaptılar. Koku dünyasına yapılan keyifli yolculuk ‘’Kokunu Keşfet’ etkinliği katılım sertifikalarının takdimiyle tamamlandı.

MG International Fragrance Company (MG Gülçiçek) hakkında:

Dünyanın tek bir çatı altındaki ilk entegre esans üretim tesisine sahip, yüzde yüz yerli sermayeli MG International Fragrance Company (MG Gülçiçek) 1961 yılında Mişel Gülçiçek tarafından kurulmuştur. Türkiye’de ürettiği esansları 2.500’ü aşkın yerli firmaya tedarik ve 68 ülkeye ihraç etmekte olan kuruluşun, İngiltere, Amerika, Fransa, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya bölgeleri ağırlıklı ihracat yaptığı ülkeler arasında yer almaktadır.

2015 yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) 65 milyon USD’lık yatırımıyla açtığı yeni üretim tesisi ile birlikte, 8 kat büyüme göstererek dünyanın sayılı esans üretim tesislerinden birine sahip olmuştur. Esans üretiminde dünyada bu büyüklükte üretim gerçekleştirebilen otomatik üretim robotu da ilk kez bir Türk fabrikasına kurulmuştur. 20.000 m2’lik arazi üzerinde kurulan 46.500 m2’lik tesisin, 2.918,2 m2’lik alanı organik sentez ve inovasyon araştırmalarına ayırılmıştır.

2017 yılının Ekim ayında bünyesine 5.255 m2’lik kapalı alan ekleyerek, bugün toplamda tesis büyüklüğünü 50 bin m2’nin üzerine çıkaran MG International Fragrance Company, böylelikle iki yıl içerisinde hızlı bir büyüme gerçekleştirmiştir. Önümüzdeki yıl tüm faaliyetine girmesi planlanan ek tesis için toplamda 5.2 milyon dolarlık arazi ve bina yatırımı yapan MG International Fragrance Company, üretim hattını çoğaltıp depo alanını genişletmeyi ve teknolojik yatırımını tamamlamayı planlıyor.

MG International Fragrance Company’nin üretim tesisleri, sadece bir üretim merkezi değil aynı zamanda bir yaşam alanı olarak tasarlanarak sanat ve üretimin iç içe geçtiği bir tesis haline getirilmiştir.

Dünyanın en önemli parfümörleri MG International’da

Dünyanın çeşitli ülkelerinden kaynaklanan talebi karşılamak için MG International Fragrance Company, dünyanın ; Türk ve yabancı en iyi koku uzmanlarını ve parfümörlerini ahenkli bir yaratım süreci içinde bir araya getirmeyi başarmış bir kuruluştur. Alanında uzman sekiz uluslararası parfümörün tasarladığı yeni formüller sektöre yeni bir soluk getirmeye devam etmektedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.