Business World Global

Koç Holding, yeni nesil çalışma düzenine hazırlanıyor

Koç Holding, yeni nesil çalışma düzenine hazırlanıyor
27 Mayıs 2022 - 15:05

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Dünya Ekonomik Forumu’nun düzenlediği Davos Zirvesi’nin bu yılki en önemli gündem maddeleri arasında gösterilen “Responding to the Great Resignation” oturumunda konuştu.

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından 22 – 26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Davos Zirvesi’ne katıldı. Pandeminin başlamasından bu yana ilk kez yüz yüze gerçekleştirilen etkinlik, 2500’ye yakın lideri “Dönüm Noktasındaki Tarih: Hükümet Politikaları ve İş Dünyası Stratejileri” (History at a Turning Point: Government Policies and Business Strategies) ana teması etrafında bir araya getirdi.

Davos kapsamında düzenlenen “Responding to the Great Resignation” başlıklı oturumda konuşan Levent Çakıroğlu, Koç Holding’in kültürel dönüşüm yolculuğunu katılımcılarla paylaştı. Çalışan beklentileriyle birlikte daha da hızla dönüşen iş yapış modellerinin ve yetenek yönetimine ilişkin yeni nesil politikaların ele alındığı panelde soruları yanıtlayan Levent Çakıroğlu, “Koç Topluluğu olarak insanı odağımıza alan temel değerlerimizden güç alıyor, uzun vadeli değer yaratma hedefiyle hareket ediyoruz. Pandemi döneminde de çalışan deneyimini iyileştirmeye yönelik uygulamaları devreye alarak çalışma arkadaşlarımızı destekledik. Bu zor zamanlarda cesaretle attığımız adımların çalışma arkadaşlarımız nezdinde de olumlu yönde karşılık bulduğunu gördük. Yapılan araştırmalar yeni neslin karar mekanizmalarında söz sahibi olarak, yaşadıkları toplumu olumlu yönde etkilemek istediğini ortaya koyuyor. Beklentilerin farklılaştığı, çalışma mekânlarının değiştiği ve çalışma saatlerinin daha da esnek olduğu bu dönemde çevik çalışma modelini benimseyerek çalışma arkadaşlarımızın yetkinliklerini güçlendiriyoruz. Kişiselleştirilmiş hibrit çalışma deneyimi ve Topluluğumuz bünyesindeki şirketlerimizin farklı ofislerinden çalışma olanağı sunduğumuz uygulamamızla çalışma arkadaşlarımız için 35 ortak çalışma alanı oluşturduk. Hedefimiz bu sayıyı 100’e çıkarmak. Bunun yanı sıra, çevik yaklaşımın doğru çalışabilmesi için şeffaflığı esas alan yeni performans yönetim sistemimizi devreye aldık. Dijital dönüşüm ile başlattığımız; inovasyon, kurum içi girişimcilik, sıfır bazlı bütçeleme, çevik yönetim, insan kaynağımızın gelişimi ve karbon dönüşüm programı gibi çok önemli inisiyatiflerle sürdürdüğümüz Kültürel Dönüşüm Programımız ile yüzüncü yılına yaklaşan Topluluğumuzu önümüzdeki yüzyılın rekabetine ve yeni nesil çalışma düzenine hazırlıyoruz” dedi.

Levent Çakıroğlu: “Üstlendiğimiz sorumluluk ve verdiğimiz taahhütler sayesinde platformun herkes için daha eşitlikçi ve kapsayıcı bir çalışma geleceği yaratma hedefine katkı sağlayacağız.”

Panelin ardından yaptığı değerlendirmede Koç Holding’in Dünya Ekonomik Forumu’nun değişen dünyada iş yaşamının geleceğini tasarlamak üzerine kurduğu “Good Work Alliance” girişimine davet edildiğini de açıklayan Levent Çakıroğlu, insan kaynakları alanındaki iyi uygulamalarını küresel düzeyde paylaşma fırsatı bulmayı önemsediklerini belirtti. Çakıroğlu, Dünya Ekonomik Forumu’nun ‘Good Work Alliance’ girişimini oldukça kıymetli bulduklarını da aktarırken şöyle devam etti: “Üstlendiğimiz sorumluluk ve verdiğimiz taahhütler kapsamında; hibrit çalışma modeli tasarımı, yetkinlik kazandırarak istihdam ve öğrenme kültürünü teşvik, iş ve özel yaşamda bütünsel sağlığın sağlanması konu başlıklarında herkes için daha eşitlikçi ve kapsayıcı bir çalışma geleceği yaratma hedefine katkı sağlayacağız. Toplamda 21 küresel şirketin dâhil olduğu bu dünya çapındaki girişimde ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz.” 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.