Business World Global

Kademeli İnsansız Geçiş sistemi ile güvenlik seviyesi artıyor

Kademeli İnsansız Geçiş sistemi ile güvenlik seviyesi artıyor
04 Mayıs 2021 - 17:03

Güvenlik geçişlerinde yaşanabilecek insan kaynaklı hatalar ciddi güvenlik zafiyetlerine yol açabiliyor. Arma Kontrol, geliştirdiği Kademeli İnsansız Geçiş sistemiyle güvenlikte insan kaynaklı oluşabilecek hataları sıfıra indiriyor. Sistem yüksek riskli alanlarda, araçların çok aşamalı güvenlik kontrollerini, birbiri ile haberleşen sistemler sayesinde insansız olarak 7 kademede sağlıyor. Tasarımından üretimine kadar Arma Kontrol’ün geliştirdiği sistem, dünyanın ilk kademeli güvenlik sistemi olma özelliğini de taşıyor.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, ilklerine bir yenisini daha ekledi. Arma Kontrol’ün yüksek riskli ve güvenlik gerektiren alanlar için; tasarımından üretimine kadar yüzde 100 yerli kaynak ve teknolojisiyle geliştirdiği, Kademeli İnsansız Geçiş sistemi, dünyanın ilk çok kademeli güvenlik sistemi olarak dikkat çekiyor.

Sızma ve ihlallerin önüne geçiliyor

Birbiriyle haberleşen, konuşan ve bilgi alışverişinde bulunan kademeli geçiş sistemi; mantar bariyer, kollu bariyer, road blocker, araç altı kontrol sistemi ve kayar kapılardan oluşuyor. Son derece kapsamlı, tümüyle yapay zeka ve nesnelerin internetiyle çalışan güvenlik sistemi, alan ve kişi sınırlamasına imkan tanıyor. Böylece kişiler kendilerine belirlenen alanların dışına çıkamıyor, sızma ve ihlallerin önüne geçiliyor. Güvenlik sistemlerinin sayısı ve kademesi ihtiyaca göre artırılabiliyor ya da azaltılabiliyor, alanlara özel eklentiler yapılabiliyor. Böylece sistem, yüksek riskli alanlardan orta dereceli güvenlik gerektiren tüm alanlara çözüm oluyor.

Çok aşamalı güvenlik kontrolleri ile güvenli alana geçiş sağlıyor

Güvenlik geçiş koridoruna gelen aracı ilk önce mantar bariyer karşılıyor. Plaka tanıma sistemi aracın plakasını okuyarak sisteme kayıtlı olup olmadığını kontrol ediyor. Araç geçişine izin verildikten sonraki adımda aracı kollu bariyerler karşılıyor. Plaka karşılaştırması yapıldıktan sonra aracın bu alandan geçişine izin veriliyor. Kollu bariyer geçişinin ardından, araç altı kontrol sistemi aracın güvenli olup olmadığını kontrol ediyor. Güvenlik taraması esnasında araç geçişini ise road blocker ve kayar kapı engelliyor. Araç altı güvenlik taramasından onay alan araç, road blockerdan geçerek kayar kapıların olduğu alana yönlendiriliyor ve güvenli noktaya geçişi sağlanıyor. Sürücülerin güvenlik görevlileri ile iletişim kurmasını gerektirecek durumlar için bariyerlerin yanında interkomlar yer alıyor. Herhangi bir durumda sürücüler interkomlar aracılığı ile ilgili kişi ile iletişimi sağlayabiliyor.

İnsan hatalarından uzak, çok aşamalı güvenlik kontrolleriyle yedi kademede geçiş sağlayan sistem, banka genel müdürlüklerinden askeri alanlara, riskli üretim tesislerinden konsolosluklara kadar farklı alanların tüm güvenlik ihtiyacını karşılıyor.

Tüm zorlu şartlarda çalışıyor

Kademeli İnsansız Geçiş sistemi, OGS, HGS, plaka tanıma, kart ve parmak okuyucu, yüz tanıma sistemleri ile entegre edilebiliyor. Her türlü aracın kontrol ve güvenli geçişi için özel olarak tasarlanan sistem, manyetik araç detektörü, emniyet fotoseli, trafik ışıkları, araç altı kontrol sistemleriyle güvenlik seviyesi daha da üst seviyelere çıkarılabiliyor. Kar, yağmur ve çamur gibi tüm zorlu doğa şartlarına dayanabilen sistem, elektrik kesintisi gibi durumlarda yedek güç ünitesini devreye alarak her koşulda güvenliğin sağlanmasına yardımcı oluyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.