Business World Global

İş Bankası’nın Ateşböceği Öğrenim Birimi Muş’a gidiyor.

İş Bankası’nın Ateşböceği Öğrenim Birimi Muş’a gidiyor.
24.413
30 Ocak 2020 - 13:40

Türkiye İş Bankası’nın Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliğinde 19 yıldır desteklediği “Ateşböceği Öğrenim Birimi” Şubat ayı itibarıyla çalışmalarına Muş’taki Prof. Dr. Vahit Özmen Ortaokulu’nda devam edecek. İş Bankası Ateşböceği Öğrenim Birimi bugüne kadar Sivas, Trabzon, Erzurum, Bayburt, Rize, Düzce, Bolu, Karabük, Zonguldak, Bartın, İstanbul, Çanakkale ve Sakarya illerinde çocuklarla buluştu.

Mümkün olduğunca çok çocuğa ulaşarak, onların bakış açılarını genişletmek ve yaratıcı bireyler olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, 2. ve 8. sınıf arasında eğitim ve öğrenim gören çocuklar, maddi durumlarına bakılmaksızın, etkinlik noktalarındaki programlara katılabiliyor.

Ateşböceği programında; “Okuyorum Oynuyorum”, “Drama Atölyesi”, “Matematik-Fen Eğlenerek Öğren”, ”Eğlen Öğren Hijyen” “Algodijital” eğitimleri bulunuyor. Ayrıca; satranç, fotoğrafçılık, çevre, tiyatro, müzik gibi kulüp faaliyetleri ile “Ağız ve Diş Sağlığı”, “Kutu Oyunları ve Değer Etkinliği” gibi bir hafta süren etkinlikler de düzenleniyor.

2019 yılsonu itibarıyla 6 bin 387 km yol kat ederek, 55 bini aşkın çocuğun ağırlandığı “İş Bankası Ateşböceği Öğrenim Birimi’nde, 12 bilgisayarlı eğitim odası ve bir serbest etkinlik odası bulunuyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.