Business World Global

İş Bankası Üçüncü Borçlanma Aracı İhracını Gerçekleştirdi.

İş Bankası Üçüncü Borçlanma Aracı İhracını Gerçekleştirdi.
17.709
01 Ekim 2019 - 13:55

Türkiye İş Bankası, yurt içinde Türk Lirası cinsinden katkı sermaye niteliğindeki üçüncü borçlanma aracı ihracını gerçekleştirdi.

3 ayda bir değişken kupon ödemeli ihracın yıllık getirisi 5 yıl vadeli Devlet Tahvilinin üzerine 350 baz puan ek getiri ile belirlendi. İş Yatırım’ın aracılık ettiği ve emeklilik fonları ile yatırım fonları başta olmak üzere 70’e yakın nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcının ilgi gösterdiği ihraçta, 300 milyon TL olarak duyurulan satış tutarı, gelen talep sonrasında 350 milyon TL olarak gerçekleşti.

Katkı sermaye niteliğindeki Türk Lirası cinsinden borçlanma aracı büyüklüğü 2,25 milyar TL.

İş Bankası Sermaye Piyasaları Müdürü Işıl Dadaylı, Türk Lirası cinsinden, 10 yıl vadeli ve beşinci yılın sonunda erken itfa opsiyonuna sahip, katkı sermaye hesaplamasına dâhil edilecek borçlanma aracının, yurt içinde yalnızca nitelikli yatırımcılara yönelik olarak ihraç edildiğini ifade etti.

2017 yılında 1,1 milyar TL büyüklüğündeki katkı sermaye niteliğindeki ihraçla Türkiye sermaye piyasalarında bir ilki gerçekleştirdiklerini, 2019 yılı Haziran ayında da 800 milyon TL ile devam ettiklerini belirten Dadaylı, 350 milyon TL’lik yeni ihraçla birlikte bu kapsamdaki borçlanma aracı büyüklüğünün toplamda 2,25 milyar TL‘ye ulaştığını vurguladı.Dadaylı, “2019 yılında üst üste gerçekleştirdiğimiz iki ihraçla bankacılık sektörünün sermaye yapısının güçlendirilmesi, piyasaların gelişmesi ve derinleşmesi için katkılarımız devam etti” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.