Business World Global

ING, Hollanda’da ulusal yapay zeka görev gücüne katıldı.

ING, Hollanda’da ulusal yapay zeka görev gücüne katıldı.
28.726
14 Ekim 2019 - 17:12

ING, Hollanda’da yapay zeka teknolojisinin gelişimini teşvik etmek amacıyla oluşturulan ulusal görev gücüne dahil oldu. Program süresince Hollandalı üniversitelerle birlikte beş akademik yapay zeka bölümünü finanse edecek olan banka, yapay zekanın toplum tarafından benimsenmesine katkı sağlamak amacıyla ulusal bir kursu da aktif olarak destekleyecek. Oluşumda ING’nin dışında Ahold Delhaize, KLM, NS ve Philips şirketleri yer alıyor. ING, Hollanda’da yapay zeka görev gücünün yanı sıra yakın zamanda Ulusal Yapay Zeka Koalisyonu’na da dahil olmuştu.

ING,Hollanda’da yapay zeka teknolojisinin gelişimini teşvik etmek amacıyla oluşturulan ulusal görev gücüne dahil oldu. Yürütülen çalışmalarla, Hollanda’dan ABD  ve ÇİN gibi dünya devlerine yaşanan beyin göçünü durdurabilmek amaçlanıyor.

Görev gücünde ING’nin dışında Ahold Delhaize, KLM, NS ve Philips şirketleri yer alıyor. ING program süresince Hollandalı üniversitelerle birlikte beş akademik yapay zeka bölümünü finanse edecek. Banka ayrıca yapay zekanın toplum tarafından benimsenmesine katkı sağlamak için ulusal bir kursu aktif olarak destekleyecek. Oluşturulan yapay zeka ekibi sağlık ve mobilite gibi toplumsal konularda da çeşitli çalışmalar yürütecek.

ING Baş Analitik Sorumlusu Görkem Köseoğlu konu hakkındaki görüşlerini “Sadece üniversiteleri, girişimleri ve KOBİ’leri desteklemek için değil, aynı zamanda Hollanda halkında yapay zekanın fırsatları ve riskleri hakkında farkındalık yaratmak için dört büyük şirketle güç birliği yapıyoruz.” sözleriyle dile getiriyor. ING, Hollanda’da yapay zeka görev gücünün yanı sıra yakın zamanda Ulusal Yapay Zeka Koalisyonu’na da dahil olmuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.