Business World Global

İletişimde samimiyet kazanacak

İletişimde samimiyet kazanacak
31 Temmuz 2023 - 11:49

Sürdürülebilirlik sosyal, ekonomik ve çevresel açılardan kendimize, topluma ve dünyaya sorumlu olmayı ve bir yandan büyümeyi destekleyen bir kavram.

Moda, Sanat, Ekonomi ve Gastronomi alanında iletişim yapan İntersis Ajans Başkanı Demet Aydın sürdürülebilir iletişimle “Samimiyet” kavramının kazanacağını söyledi.

İletişiminin doğru yapılması daha çok insana ulaşması ve ilham verici olması da biz profesyonellerin görevi diyen Demet Aydın “İntersis Ajans olarak sürdürülebilirlik iletişimdeki anahtar kelimenin ‘Samimi İletişim’ olduğunu düşünüyoruz. İnsanları tüketirken düşünmeye ve gerektiği daha bilinçli satın alma ve tüketime yönlendirmeye, tüketirken diğer canlıları ve doğayı da göz önünde bulundurmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken samimi ve şeffaf bir iletişim diline sahip olmanın markaya kazandıracağına inanıyoruz” dedi.

SEKTÖR DİNAMİKLERİNİ ANLAMA VE KEŞFETME SÜRECİ OLUŞTURDUK

Pandemi süreci ile artan çevresel farkındalık, doğayı ve kıt kaynakları doğru kullanma trendi gastronomi alanında çalışan şefleri de etkilediğini aktaran Aydın “Ajans olarak önem verdiğimiz değerleri yansıttığımız profesyonel alanlarımızdan biri olan gastronomide, temsil ettiğimiz Masterchef Moderatörü şef Mehmet Yalçınkaya ile başlattığımız “Mutfakta Sıfır Atık”, “Atıksız Sohbetler” gibi farkındalık projeleri ile ürünün değerini, kıt kaynakların doğru kullanımı ile tarım, balıkçılık alanında yaratılabilecek farkları anlatmaya odaklandığımız projeler yarattık. Bu noktada ajansımızın temsil ettiği sektör duayeni Masterchef Mehmet Yalçınkaya ile yaklaşık 7 yıldır süren iş ortaklığımız bizim içinde sektör dinamiklerini anlama ve keşfetme süreci oluşturduk” diyor.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR ODAKLI PROJELERE İMZA ATMAKTAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

Şirketlerin kurum kültürlerine sürdürülebilirliği katmasının da artık zaruri olan başka bir konu olduğunu ifade eden Demet Aydın “Biz de kurumların sürdürülebilirliklerinin iletişimini yapmaktan keyif alıyoruz. Bildiğiniz gibi kurumsal sürdürülebilirlik kavramında geleneksel anlayıştan ayrı olarak yalnızca büyüme ve verimlilik değil çevresel ve sosyal değerler oluşturmanın devamlılığı esastır. Biz de bu eksende iş ortaklarımıza bir iletişim stratejisi oluşturuyoruz ve bunu 360 derece yapmaya özen gösteriyoruz.

Örneğin yine uzun senelerdir birlikte çalıştığımız HangiKredi kaynak oluşumundan kişisel asistanlığa kadar verdiği hizmetleri bir diğer yandan çalışanlarının memnuniyetine, sosyal sorumluluk projelerine ve en önemlisi toplumsal ayrımcılığa yönelik kadın ağırlıklı, öncelikli çalışma modeliyle rol model olmaya devam ediyor. İntersis Ajans olarak birbirinden farklı sektörlerdeki markaların kendi iç yapılanmalarında ortak kültür ve değerler yaratarak yol arkadaşlığı yapmaktan ve sürdürülebilir odaklı projelere imza atmaktan memnuniyet duyuyoruz.

2023 bizim için fikir ve ilham kaynaklarımızın beslendiği, yaşadığımız doğal afetlerden dersler çıkardığımız ve öğrendiğimiz; iletişimin gücünü kullanarak paydaşlarımızla birlikte her alanda gelişip büyüdüğümüz bir yıl oluyor diye düşünüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.