Business World Global

iF Design Talent Award 2022 yarışmasındaki genç yetenekler dünyayı kurtarıyor

iF Design Talent Award 2022 yarışmasındaki genç yetenekler dünyayı kurtarıyor
29 Haziran 2022 - 12:10

Almaya merkezli uluslararası tasarım yarışmaları ve tasarım etkinlikleri düzenleyen İF DESIGN GmbH, sosyal sorumluk projelerinden biri olan İF DESIGN TALENT AWARD’ın ödül törenini Dünya Tasarım Başkenti seçilen Valencia’da gerçekleştirdi.

Dünyanın dört bir yanından tasarım öğrencileri ve yeni mezunlar bu yıl 6.400’den fazla başvuru ile iF DESIGN TALENT AWARD yarışmasına katılım sağladı. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedef’indeki 15 madde dayanan tasarım projeleri yarıştı.

iF DESIGN TALENT AWARD 2022 Jürisi, bu yılın kazananlarının en iyi projelerini seçti

Çevrimiçi ön eleme sonrasında final seçim, dokuz uluslararası jüri üyesi ile Berlin’deki Volkswagen DRIVE stüdyosunda yapıldı. Sponsorlar arasında Samsung, Grohe, Casarte, Compal, Wonderland ve NetDragon gibi sektöründeki yenilikçi firmalar vardı.

Ödül töreni Dünya Tasarım Başkenti seçilen Valensiya’da gerçekleşti.

85 proje İF DESIGN TALENT AWARD 2022 ödülünü kazanmaya layık görüldü. Avusturya, Belçika, Kanada, Çin, Almanya, Büyük Britanya, Hindistan, Japonya, Norveç, Polonya, Kore Cumhuriyeti, İsveç, Tayvan ve ABD’den ülkelerinden kazanan genç yetenekler 50.000 Euro’luk ödül parasını paylaştı. Para ödülünün yanısıra ödül kazanan projelerin tescilleri iF DESIGN GmbH tarafından başvuru sahipleri adına yapılarak fikir hakları koruma altına alındı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.