Business World GlobalTüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Ideasoft’tan Akıllı Reklam Uygulaması.

Ideasoft’tan Akıllı Reklam Uygulaması.
7.528
04 Ekim 2019 - 8:22

Türkiye’de KOBİ’ler ve mikro işletmeler dijital pazarlama konusunda nitelikli insan kaynağı maliyeti, teknik bilgi yetersizliği nedeniyle reklam bütçelerini verimli yönetmede sorunlar yaşıyor. Ideasoft’un Google işbirliğiyle geliştirdiği yapay zeka temelli ilk yerli reklam modülü, küçük işletmelerin teknik bilgiye ihtiyaç duymadan, reklam harcamalarından 30 kata varan oranda geri dönüş elde etmelerini sağlıyor.

Fiziki sınırların olmadığı dijital ortamda KOBİ’lerin markalarla rekabet edebilmesi ve yaşayabilmesi için dijital reklamlar büyük önem taşıyor. Ancak Türkiye’de KOBİ’lerin dijital pazarlama konusunda iş gücü ve tecrübesi oldukça sınırlı. Dijital reklamların etkili kurgulanamaması ekstra bir maliyet ve zaman kaybına neden olurken iş yoğunluğu nedeniyle reklamları kontrol etmek de imkansız hale geliyor. Ideasoft’un Google işbirliğiyle geliştirdiği tamamen türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin ilk reklam otomasyon modülü olan Otopilot, KOBİ’lerin e-ticaret siteleri için verdiği internet reklamlarının en etkili şekilde yönetmesini sağlıyor.

“KOBİ’ler dijital ortamda büyük markalarla rekabet edebilecek.” 

E-ticaretin KOBİ’lerin büyük markalarla daha fazla rekabet edebileceği bir alan olduğunu ifade eden Ideasoft İş Ortaklıkları Müdürü Eray Şentürk, “KOBi ve mikro işletmelerin büyük markalarla rekabet edebilmesi için dijital reklamları sağlıklı bir şekilde kullanması gerekiyor. Ancak bu işletmeler uzman personel çalıştıramadığı, teknik detaylara hakim olmadığı ve reklam bütçelerinin büyüklüğü karşısında görünürlük sağlayamıyor. Google ile birlikte geliştirdiğimiz ve arka planda makine öğrenmesi ile çalışan Otopilot Akıllı Reklam uygulaması; reklam kurulumu, reklam optimizasyonu, yönetimi ve rapolamasıyla ilgili konuları tamamen teknolojiyle aşıyor. KOBİ’lerin bir reklam uzmanı istihdam etmeden reklam kurulumunu kolayca gerçekleştirmesini sağlıyor. Bu sayede reklam verimliliği için yapay zekadan faydalanarak, düşük bütçelerle reklam yapan KOBİ’lerin, büyük bütçelerle fakat insan gücü kullanarak reklam yöneten markaların önününe geçmesini sağlıyoruz” dedi.

Tek tıkla 1’e 30 oranında geri dönüş!

Ideasoft’un e-ticaret çözümleri arasında yer alan Otopilot’un kullanımı için herhangi bir teknik bilgi gerekmezken sistem sayesinde KOBİ’ler minimum maliyetle maksimum fayda sağlıyor. Otopilot ile herhangi bir aracıya gerek kalmadan tek tıkla optimizasyonu en iyi şekilde sağlanmış reklamlar verilebildiğini belirten Eray Şentürk, “Yaptığımız araştırmaya göre Otopilot kullanıcılarının dijital reklam dönüşüm oranı 1’e 30 seviyelerine kadar yükseldi. Basit bir tabirle 1.000 TL’lik reklam karşılığında 30.000 TL satış hacmi oluşturulabiliyor” ifadesini kullandı.

KOBİ’lerin dijital pazarlama asistanı Otopilot olacak.

Otopilot yapay zeka destekli akıllı öğrenme modülü sayesinde dijital reklam çalışmalarında kullanıcıya öneriler sunarak yönlendiriyor. Ayrıca otomatik olarak anahtar kelimelerle ürün açıklamalarını eşleştirip reklam planlaması yapabiliyor. Google ile geliştirilen akıllı reklam uygulaması, reklam hesabı kurulumundan ürünlerin reklam panelinde listelenmesine, optimizasyondan raporlamaya kadar tüm süreci kurgulayan uçtan uca bir çözüm sunuyor. Alışveriş Reklamları’nın yanı sıra Remarketing ve Görüntülü Reklam çalışmalarına da imkan tanıyan Otopilot, kullanıcı dostu yapısıyla KOBİ’lerin, teknik bir bilgiye ihtiyaç duymadan kısa sürede dijital reklamlarını yönetmesini sağlıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.