Business World GlobalTüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Hedefimiz, Daha İyi Bir Yaşam, Daha İyi Bir Dünya. / A Better Life A Better World.

Hedefimiz, Daha İyi Bir Yaşam, Daha İyi Bir Dünya. / A Better Life A Better World.
73.907
06 Ocak 2020 - 8:38

Panasonic Life Solutions Turkiye Kurumsal Marka Yönetiminden Sorumlu Genel  Müdür Aysel Daysal Altınok “Pazara sunmayı hedeflediğimiz yeni ürün ve çözümlerle “Daha İyi Bir Yaşam, Daha İyi Bir Dünya” hedefi ile sektörümüzdeki lider pozisyonumuzu her geçen gün daha da güçlendireceğiz” dedi. 100. yılını dolduran Panasonic geniş bir coğrafyada başarı ile faaliyet göstermeye devam ediyor. Müşterilerinin değişen ihtayaçları ve gelişen teknolojiler doğrultusunda “yenilik ürün ve çözümler” oluşturmayı kendine prensip edinen markanın en büyük hedefi de hayata değer katan ürünler sunmak. Biz de global başarılarının yanı sıra  markanın Türkiye stratejilerini de Panasonic Life Solutions Türkiye kurumsal Marka Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Ayşe Daysal Özaltınok ile konuştuk.

Panasonic Life Solutions Turkey General Manager responsible for Corporate Brand Management Aysel Daysal Altınok said ; “. Each passing day we will strengthen our leading position  in our sector with the goal of “A Better Life, A Better World”  by new products and solutions that we aim to offer to the market.” Panasonic which completed its 100th year, continues to operate successfully in a wide geography. In line with the changing needs of its customers and developing technologies, the brand adopts  “innovations products and solutions” as its principle and it’s biggest goal is to provide products that add value to life. We talked  about Turkey strategies as well as their global successes with the Panasonic Life Solutions Turkey’s General Manager responsible for Corporate Brand Management Ayse Daysal Özaltınok.

S1- Şirketinizden ve ürün gruplarınızdan bahseder misiniz?

Can you tell us about your company and product groups?

C1- Panasonic Eco Solutions Türkiye olarak; 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Panasonic Life Solutions Türkiye unvanı ile faaliyet göstermeye başladık. Geniş bir coğrafyada başarı ile faaliyet gösteren şirketimiz bu değişimle birlikte, müşterilerimizin değişen ihtiyaçları ve gelişen teknolojiler doğrultusunda şekillenen yaşam alanları için “yenilikçi ürün ve çözümler” oluşturarak, hayata değer katan ürünler sunma hedefinde. 100. yılını dolduran Panasonic’in tarihinden alacağımız güç, Ar-Ge faaliyetlerimiz ve gerçekleştireceğimiz iş birlikleri sayesinde, yaşam alanlarına konfor ve güvenlik teknolojilerini entegre eden kullanıcı dostu yaşam çözümleri sunacağız. Özetle, tüm enerjimizle insan odaklı çözümlerle daha iyi ve konforlu bir ‘yaşam’ sunmaya odaklanacağız. Pazara sunmayı hedeflediğimiz yeni ürün ve çözümlerle “Daha İyi Bir Yaşam, Daha İyi Bir Dünya” hedefi ile sektörümüzdeki lider pozisyonumuzu her geçen gün daha da güçlendireceğiz. Panasonic Life Solutions, Türkiye’nin mevcut ürün gamı içerisinde; elektrik anahtar ve prizleri, grup prizler, aksesuarlar, alçak gerilim şalt ürünleri, sigorta kutuları, elektronik elektrik sayaçları, otomatik sayaç okuma sistemleri, akıllı ev ve bina otomasyon sistemleri, LED aydınlatma ürünleri, profesyonel el aletleri, güneş enerjisi panelleri, güvenlik kamera sistemleri ve yangın algılama sistemleri yer almaktadır. Şirketimiz, anahtar priz sektöründe Türkiye pazarındaki liderliğini korurken, 60′tan fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla Panasonic ve VİKO markalarını dünya pazarlarında başarıyla temsil etmektedir. Tanınmış Marka ve Super Brand statülerine sahip bulunan şirketimiz, Türkiye′nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu içerisinde yer almaktadır. Ayrıca, ürün kalite ve güvenliği ile çevresel sorumluluklarına önem veren bir yaklaşımın sonucu olarak ISO 9001 Kalite Yönetim, ISO 14001 Çevre Yönetim, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ile ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemlerine sahiptir.

As Panasonic Eco Solutions Turkey; we have started to operate in Turkey with the Panasonic Life Solutions title since April 1, 2019. With this change, our company, which operates successfully in a wide geography, aims to provide products that add value to life by creating innovative products and solutions  for living spaces shaped in line with the changing needs and developing technologies of our customers. By the means of  the power that we will take from the history of Panasonic which has completed its 100th anniversary, R & D activities and collaborations , we will provide user-friendly living solutions that integrate comfort and security technologies into living spaces. In summary, we will focus on providing a better and comfortable life with people-oriented solutions with all our energy. Each passing day we will strengthen our leading position  in our sector with the goal of “A Better Life, A Better World  by new products and solutions that we aim to offer to the market. Within Panasonic Life Solutions Turkey’s current product portfolio, there are; electrical switches and sockets, group sockets, accessories, low voltage switchgear products, fuse boxes, electronic electrical meters, automatic meter reading systems, smart home and building automation systems, LED lighting products, professional hand tools, solar energy panels, security camera systems and fire detection systems. Our company successfully represents their brands, VİKO and Panasonic, in the world market with it’s exports to more than 60 countries, while maintaining its leadership in the key and socket sector in Turkish market. Our company which has the well-known brand and Super Brand status is located in Turkey’s top 500 industrial companies. In addition, the company has ISO 9001 Quality Management, ISO 14001 Environmental Management, OHSAS 18001 Occupational Health and Safety and ISO 27001 Information Security Systems as a result of an approach that attaches importance to product quality and safety and environmental responsibilities.

S2- Akıllı yaşam teknolojileri alanındaki ürünlerinizin öne çıkan özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Can you tell us about the outstanding features of your products in the field of smart living technologies?

C2- Akıllı yaşam teknolojileri kapsamında pazara sunduğumuz Thea IQ Bіna Otomasyon Sistemi, çok özel teknoloji ve yazılımlar sayesinde önceden belirlediğiniz senaryoyu evinizde uygulama imkanı tanıyor. Panasonic Life Solutions Türkiye ise Türkiye’de akıllı ev sistemleri olarak da bilinen bu teknolojiyi hayata taşıyan kuruluşların en önemlileri arasında yer alıyor. Thea IQ Bina Otomasyon Sistemleri; iklimlendirme, aydınlatma ve perde-panjur kontrolünden güvenlik sistemleri entegrasyonuna kadar bir binada ya da dairede konfor, enerji tasarrufu ve güvenlik için çok yönlü çözümler sunuyor. Bu sistem, hem evlerde hem ofislerde hem de otel, restoran gibi ticari işletmelerde rahatlıkla kullanılabiliyor. İsterseniz tatildeyken akıllı telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan evinizi izleyebilir, aynı şekilde evde yokken dilediğinizde ışıkları yakarak ya da yüksek sesle müzik çalarak davetsiz misafirleri uzak tutabilirsiniz. Benzer konfora iş yaşamında da sahip olmak mümkün. Örneğin bir sunum gerçekleştirecekseniz ofisin ışıklarının otomatik olarak kapanması sağlanabiliyor.

Thea IQ Building Automation System, which we offer to the market within the scope of smart living technologies, enables you to implement the scenario you have determined in your home thanks to very special technologies and software. The Panasonic Life Solutions Turkey is among the most important organizations carrying this technology which is also known as smart home system in Turkey, to life. Thea IQ Building Automation Systems offers versatile solutions for comfort, energy savings and security in a building or apartment; From air conditioning, lighting and curtain-blinds control to security systems integration. This system can be used both in homes and offices and in commercial establishments such as hotels and restaurants. You can also monitor your home from your smartphone or computer while on holiday, as well as keep the intruders away by turning on the lights or playing loud music whenever you are away. It is possible to have similar comfort in business life. For example, if you are going to make a presentation, the office lights can be turned off automatically.

Thea IQ bina otomasyon sistemleri dokunmatik ekran ve uzaktan erişim sistemleriyle donatılabildiği gibi enerji verimliliğine yönelik basit uygulamalarla residence, AVM, hastane ve ticari binalara da kolaylıkla uygulanabiliyor.

Thea IQ building automation systems can be equipped with touch screen and remote access systems and also can be easily applied to residences, shopping malls, hospitals and commercial buildings with simple energy efficiency applications.

Thea IQ,  kapsamlı özellikleri sayesinde Türkiye’nin en prestijli projelerinin tercihi olmaya da devam ediyor. Thea IQ, tarafından Türkiye’de ilk kez uygulanan IP tabanlı intercom sayesinde, her daire otomasyonu kontrol ettiği panel üzerinden, binanın güvenlik görevlisi ile görüntülü konuşabiliyor. Thea IQ Akıllı Ev Sistemlerinin kullanıldığı projeler, emsallerine oranla daha yüksek bir değere sahip oluyor. Önümüzdeki dönemde Thea IQ ile tüm yeşil bina konseptli ve akıllı villa ev otomasyon projelerinde olmayı hedefliyoruz.

Thea IQ, thanks to its comprehensive features, continues to be the choice of Turkey’s most prestigious projects. Thea IQ, by virtue of IP-based intercom applied for the first time in Turkey, each apartment can have video chat with the building’s security guard through automation control panel. Projects using Thea IQ Smart Home Systems have a higher value than their peers. In the coming period, we aim to be involved in all green building concept and smart villa home automation projects with Thea IQ.

S3- Akıllı yaşam teknolojilerinde son trendler nelerdir?

What are the latest trends in smart living technologies?

C3- Teknoloji her geçen gün hayatımıza heyecan verici yenilikler sunuyor. Bu yeniliklerin bazıları ise hayata daha fazla konfor katma amacını taşıyor. Özellikle dünyanın dijital çağa geçmesi ile birlikte, nesnelerin interneti ve yapay zeka gibi teknolojiler günlük hayatımızın bir parçası haline gelmeye başladı bile. Bunun yanı sıra akıllı yaşam teknolojilerindeki son trendler olarak, ev kullanıcısını tanıyan ve sesli komutlarla çalışan uygulamaları öne çıkartabiliriz. Yakın zamanda bu teknolojinin kullanımı artacak. Fakat ilerleyen süreçte IOT (internet of the things) kullanımı arttıkça ve robot teknolojisi geliştikçe; kendi kendini temizleyen, tarife göre yemek pişiren ve güvenlik önlemleri alan evler de son kullanıcılara sunulacak.

Technology offers exciting innovations to our lives day by day. Some of these innovations aim to add more comfort to life. Especially with the world’s transition to the digital age, technologies such as the Internet of Things and Artificial Intelligence have already became a part of our daily lives. In addition, we can highlight the applications that recognize the home user and work with voice commands as the latest trends in smart living technologies, The use of this technology will increase soon. However, as the use of IOT  (the Internet of the things) increased and robot technology developed; self-cleaning, cooking according to the tariff and taking security measures will also be offered to end users.

S4- Akıllı ev sistemlerinin binalarda sağladığı avantajlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Can you tell us about the advantages of smart home systems in buildings?

C4- Akıllı ev sistemlerinin binalarda sağladığı 7 önemli avantaj olduğunu söyleyebiliriz: Bunlar; konfor, güvenlik, kontrol, enerji verimliliği, erişilebilirlik, eğlence ve bilgi şeklinde sıralanabilir. Akıllı ev sistemleri sayesinde evinizdeki tüm cihazları bir tek noktadan yöneterek hayatınıza konfor katabilirsiniz. Aynı şekilde akıllı ev ağınıza güvenlik ve gözetim cihazlarını entegre ettiğinizde, dışarıdayken evinizdeki her şeyden anında haberdar olabilirsiniz. Akıllı ev sistemleri ile evin her bölümü size artık bir ekran dokunuşu kadar yakın. Akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden evinizi her an izleyip kontrol edebilirsiniz. Yine akıllı termostat, otomatik ışıklar ve motorlu panjurlar ile evinizin ısınması, soğutulması ve aydınlanması konusunda hassas bir kontrole sahip olabilir ve enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Akıllı evler, engelli ya da yaşlı insanlar için de çok önemli olanaklar sunuyor. Bu tip kişiler TV’lerine, ışıklarına, panjurlarına, perdelerine, ev ısısını ayarlayan cihazlara ve elektriğe bağlanabilen her şeye telefon üzerinden ya da sesli komutla kolayca erişebiliyor. Ayrıca akıllı ev sistemleri ile hayatınıza daha fazla eğlence de katabilirsiniz. Akıllı ev sineması ve ses sistemi, film ve müzik koleksiyonunuzu kolayca yönetmenizi sağlayabilir. TV izleme deneyiminizi tüm odaya yaymanız ve ışığı müzikle senkronize etmeniz de mümkün. Öte yandan akıllı evler sayesinde, televizyonu ne sıklıkta izlediğinizi ya da enerji tüketimlerinizi takip edebilir, böylece günlük alışkanlıklarınızı ve davranışlarınızı da analiz edebilirsiniz.

There are 7 important advantages of smart home systems in buildings: comfort, safety, control, energy efficiency, accessibility, entertainment and information. With smart home systems, you can add comfort to your life by managing all the devices in your home from a single point. Similarly, when you integrate security and surveillance devices into your smart home network, you can instantly be informed of everything in your home while you’re out. With smart home systems, every part of the house is now close to you with a screen touch. You can watch and control your home at any time from your smartphone or tablet. Again, with the intelligent thermostat, automatic lights and motorized shutters, you can have precise control over the heating, cooling and lighting of your home and save energy. Smart homes also offer important opportunities for people with disabilities or the elderly. . This type of person can easily access their TVs, lights, blinds, curtains, devices that regulate the temperature of the house and everything that can be connected to electricity via telephone or voice command. You can also add more entertainment to your life with smart home systems. Smart home cinema and audio system can easily provide you to  manage your movie and music collection. It’s also possible to spread your TV viewing experience across the room and synchronize the light with music. Smart homes, on the other hand, keep track of how often you watch television or your energy consumption, so you can analyze your daily habits and behavior.

S5- Bu yılla ilgili hedeflerinizi ve yatırım planlarınızı paylaşır mısınız?

Could you share your goals and investment plans for this year?

C5- Önümüzdeki süreçte portföyümüzü, anahtar-priz pazarında standarttan lüks segmente kadar geniş bir yelpazede yeni ürün serileri ile zenginleştirmeye devam edeceğiz. Ayrıca, Panasonic ürün gamında yer alan birçok yeni ürün ve çözümü zaman içerisinde müşterilerimizin beğenisine sunmayı planlamaktayız. Panasonic olarak elektrik anahtarı ve priz sektöründe dünya ikincisi konumundayız. Asya ülkelerinde ise pazar liderliğimiz sürüyor. Tayvan, Vietnam, Filipinler, Endonezya, Japonya, Kore ve Tayland gibi ülkelerde pazar lideriyiz. Ancak hedefimiz Asya’nın batısında, Avrupa ve Afrika’da da zirveyi ele geçirmek.

In the coming period, we will continue to enrich our portfolio with a wide range of new products from standard to luxury segment in the switch-socket market. . In addition, we plan to offer many new products and solutions within the Panasonic product range to our customers’ appreciation over time. As Panasonic, we are the world leader in the electrical switch and socket industry. Our market leadership continues in Asian countries. We are market leaders in countries such as Taiwan, Vietnam, Philippines, Indonesia, Japan, Korea and Thailand. But our goal is to seize the summit in western Asia, Europe and Africa.

 

Aysel Daysal Özaltınok

Panasonic Life Solutions Türkiye  /  Panasonic Life Solutions Turkey

Kurumsal Marka Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür   /  General Manager Responsible for Corporate Brand Management

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.