Business World Global

Halkbank’tan HUBrica ile girişimcilere tam destek

Halkbank’tan HUBrica ile girişimcilere tam destek
26 Nisan 2024 - 13:37

Dünyada hızlı bir büyüme ve gelişim gösteren girişimcilik ekosistemine katkısını her geçen gün artıran Halkbank, yeni bir iş birliğine imza attı. Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde girişimcilik ekosistemine yönelik programlar düzenleyen “YTU Startup House” ile birlikte HUBrica Hızlandırma Programı’nı hayata geçirdi.

Başvuruları 4 Mart-7 Nisan 2024 tarihleri arasında alınan programın açılış toplantısı 26 Nisan 2024 tarihinde İstanbul Finans Merkezi’nde yer alan Halk Ofis Kuleleri’nde gerçekleştirildi. Açılış toplantısına, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Tamer Yılmaz ve YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman’ın yanı sıra, programın değerli eğitmen ve mentörleri ile programa kabul edilen 11 girişimin ekipleri katıldı.

“Girişimcilik ekosisteminde yeni bir hikâye yazılıyor”

Banka olarak, YTU Startup House ile yapılan iş birliği neticesinde girişimcilik ekosisteminde yeni bir hikâye yazmaya başlamaktan büyük mutluluk ve heyecan duyduklarını ifade eden Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, özellikle son yıllarda dünyada finansal teknolojilerin büyük bir gelişme gösterdiğini ve finans sektöründeki rolünün çok daha belirleyici hale geldiğini belirterek açıklamasına şöyle devam etti:

“Finans sektöründe teknolojinin rolü hiç olmadığı kadar belirleyici bir hale geldi. Girişimcilik ruhu ve teknolojiye olan bu büyük ilgi, finans sektöründe çığır açacak ortamlar ve fırsatlar oluşturuyor. Gelişen ve değişen finansal teknolojilerin ülkemizdeki öncü bankası olarak, ‘Fikirler HUBrica’da büyür’ mottosuyla duyurduğumuz Hızlandırma Programıyla fintek ekosisteminin gelişmesine katkı sunacağız. Bu program, aynı zamanda Bankamızın girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkı sağlamaya, yenilikçi fikirleri desteklemeye ve finans sektöründeki dönüşümü hızlandırmaya yönelik taahhüdünün en güçlü göstergesidir.”

“Başarı yolculuğunuzda yanınızdayız”

Halkbank’ın köklü birikimi ve güçlü finansal yapısıyla üretim, yatırım, ihracat ve istihdamın artışına katkıda bulunan tüm girişimcilerin başarı yolculuklarında yanlarında olduğunu hatırlatan Osman Arslan, özellikle kadınların ve gençlerin yenilikçi ruhundan aldıkları ilhamla Halkbank’ın çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

HUBrica Hızlandırma Programı’nın hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Osman Arslan, “Programımızda yer almaya hak kazanan 11 girişimi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Programın hayallerinizi gerçekleştirmenize ve başarıya ulaşmanıza yardımcı olacağına inanıyorum. HUBrica’nın sunduğu destek ve kaynaklarla, büyüme ve başarı yolculuğunuzda sizlerin yanında olacağız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]