Business World Global

Haldun Pak: Türkiye’ye CEO bakış açısıyla yön vermeyi hedefliyoruz

Haldun Pak: Türkiye’ye CEO bakış açısıyla yön vermeyi hedefliyoruz
12 Haziran 2024 - 15:24

Umut Çelik / umut@businessworldglobal.com

Türkiye’nin üst düzey yöneticileri, iş dünyasının sosyal faydalarını en üst düzeye ulaştırmak adına bilgi ve deneyimlerini paylaşmak için bir araya geldi. CEO Platformu, globaldeki gelişmeleri yakından takip ederek iş birliği fırsatları yaratmayı amaçlamanın yanı sıra şirketlerin değişken koşullarda da başarılı olmaları için çevik bir yapı oluşturmalarını desteklemeyi hedefliyor.

2022 yılından beri Türkiye ve dünya ekonomisinin geleceğine dair üyelerine özel yapılan eğitimler, arama konferansları, toplantılar, toplumsal fayda projeleri, üyeler arası ekonomiyi güçlendirme projeleri ile güçlü temellerin atıldığı CEO Platformu, 2024 yılında da ses getirecek yeni yapılanması ve projeleri ile güçlenen ayak seslerini duyurmaya başladı.

Tüm Üst Düzey Yöneticiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Pak ile 2024 hedeflerini konuştuk.

CEO Platformu olarak kurulduğunuzdan bugüne kadar hangi amaçla çalışmalar yaptınız?

Resmi olarak 2022’de kurulan Tüm Üst Düzey Yöneticiler Derneği ya da bilinen adıyla CEO Platformu olarak, ülkemizin ekonomi ve iş dünyasını ilgilendiren konularında üst düzey yöneticileri temsil etmeyi, ülkenin önemli gündemlerine CEO bakış açısıyla yön vermeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda kısa bir sürede 150’den fazla resmi, 500’ü aşkın takipçi üyemiz oldu. Bu rakam ortalama 2 bin 250 iş insanı tecrübesi, 1 milyon istihdam, 1 milyar TL de iş hacmi anlamına geliyor. Derneğimizin tüzüğünde yer alan temel şart ve amaç ile derneği oluşturan üyelerin; üst düzey yönetici sıfatına haiz ülkenin, ekonominin ve iş dünyasının büyümesinde rol almaya istekli iş insanlarından oluşması şart. Her sektör, yaş grubu ve bölgeden üst düzey yönetici vasfına sahip herkesi üyeliğimize kabul ediyoruz.

Yeni dönemde, yeni başarı hikayelerine yine CEO Platformu altında yine üyelerimizle imza atmaya devam edeceğiz. CEO Platformu kurulduğu günden beri hem üyelerine hem topluma hem de ülke ekonomisine ivme kazandıran bir yapı olmak için çalışmaktadır. Yeni dönemde de üyelerimizin itibarını ve ortaya koyacakları faydaları toplumun her kesimi ile bir araya getirirken, basınla ilişkilerimizi de bir üst aşamaya çıkaracağız. Bölge ülkelere ziyaretlerimizi artıracak, farklı sektörler için hayata geçireceğimiz kurullarımızla etki alanı yüksek projelere imza atacağız.

Kadınların yönetimde yer alması konusunda neredesiniz?

Çeşitlilik, kapsayıcılık ve toplumsal fayda konularında hassasiyeti yüksek olan CEO Platformu, yeni dönem yapılanmasını da özenle hazırladı. Geçtiğimiz aylarda üyeleri ile paylaşılan yönetim yapısı %85 oranında kadınlardan oluşurken, derneğin üyeleri arasında kadın üst düzey yönetici sayısı %37 oldu.

CEO Platformu olarak faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Dernek yeni dönemde network toplantıları, farklı sektörlere dair güncel konularda uzmanlar tarafından hazırlanmış paylaşım sohbetleri gerçekleştirerek, üyelerinin güncel kalmasını ve dernek içi ve dışı alanlarda ekonomi yaratmayı da hedeflemektedir. Bunun yanı sıra, üyelerinin itibar yönetimini de üstlenerek üyelerimizin özel tanıtım, PR iletişim faaliyetlerini  de gerçekleştiriyoruz.

Üyeleriniz arasında iş birlikleri ne durumda?

CEO Platformu olarak girişimcilik, AR-GE, teknoloji ekosistemleri, inşaat ve gayrimenkul geliştirme, hizmet ve perakende alanlarında iş dünyasının önemli isimleri olan üyeleri ile fark yaratacak iş birlikleri geliştirmeyi hedefleyerek, aynı zamanda gençleri erken yaşta iş dünyası ile buluşturarak, kuşaklar arasındaki farklılıkları ortadan kaldıracak iş birlikleri ortaya koymayı da amaçlıyoruz.

Gençlik çalışmalarınız mevcut mudur?

Yeni jenerasyonların hayallerini destekleyecek bir stratejiyle hareket ediyoruz. Kurumsal bir marka gibi hareket ederek; çevik, etki alanı güçlü projelerle, güçlü basın ilişkileri ile içinde olduğu her sektöre fayda üretme misyonuyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu anlamda Zamansız ve Hayal Gücü Merkezi ile iş birliğine başlayarakn genç CEO’lar yetiştirme konusunda da çalışmalarımıza başladık.

2024 yılında CEO Platformu olarak hedefleriniz nelerdir?

Ülkemizin ekonomik ve sosyo kültürel anlamda gelişimi için kamunun değerli projelerinde de bir arada olmayı hedefliyoruz. Bölge ülkeleri ziyaret ederek ekonomik güç birliği yapmayı, kamunun kıymetli projelerini iş dünyası ile buluşturmayı önemsiyoruz. Üyelerimizin talepleri ile oluşturduğumuz kurullarımız altında hesap verebilen, hedefleri net tanımlanmış projelerle farklı sektörlerde de değer yaratacak projelere imza atacağız. Özellikle girişimcilik, ARGE, teknoloji ekosistemleri, inşaat, hizmet ve perakende alanlarında fark yaratacak iş birlikleri geliştirmeyi hedefliyoruz.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

    [reklam]