Business World Global

GTech, Doğu Avrupa’yı radarına aldı

GTech, Doğu Avrupa’yı radarına aldı
13 Haziran 2024 - 12:30

2023 yılında ürün gelirinde yüzde 257 yurt dışı gelirinde yüzde 126 büyüme gösteren GTech’in 2024 hedefinde yurtdışı gelirini yüzde 300 artırmak.

Farklı sektörlerdeki deneyimini yenilikçi teknolojilerle birleştirerek kurumlara katma değer yaratan ürünler ve çözümler sunan GTech, kendi geliştirdiği ürünlerle yurtdışında büyümeye devam ediyor.

2023 yılında coğrafi olarak genişlettiği Cloudera, Google, Striim ve Moody’s Analytics iş birlikleri ile büyümesini güçlü bir şekilde sürdüren GTech ayrıca E-Turquality “Bilişimin Yıldızları” Programı’na bilişim sektöründen kabul edilen ilk 25 şirket arasında yer alarak global marka olma yolculuğunda önemli bir ayrıcalık kazandı.

2024’TE İHRACAT İLE BÜYÜYECEK

2024 yılının ilk üç ayında yurt dışı açılımlarında önemli atılımlar yaptıklarını belirten GTech CEO’su Mine Taşkaya “GTech olarak hem analitik hem de finansal teknolojiler alanında kurumlara bir pusula titizliğinde yol gösteriyor ve dijital dönüşümlerini sağlıyoruz. Özellikle yeni nesil bankacılık ve finansal teknolojiler alanlarındaki fırsatları yakından takip ediyor, bunları doğru değerlendirip hızla aksiyona geçerek yurt içi ve dışında büyümemizi destekliyoruz. 2023 yılında gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri, büyüme hedeflerimizi yakalamamızda önemli rol oynadı. Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan ve Azerbaycan’ı kapsayacak şekilde genişlettiğimiz iş ortaklıkları ile özellikle körfez bölgesindeki ve CIS coğrafyasındaki gücümüzü arttırdık. Doğu Afrika’da da ürün ve hizmetlerimize yönelik büyük bir potansiyel var. Bu bölgelerdeki güçlü oyuncularla stratejik iş birlikleri yaptık. Böylece ürünlerimizi çok daha hızlı ve lokal destek vererek müşterilerimize ulaştırabileceğiz. İş ortaklarımız ile gördüğümüz potansiyel ve ilgiden dolayı hem çok motiveyiz hem de yoğun bir satış ve pazarlama faaliyetleri içindeyiz. Bu yıl sonuna kadar radarımızda olan diğer stratejik bölge ise Doğu Avrupa. Bu bölgede de neler yapabiliriz, fırsatlar neler, hangi ülkede yapılanmalıyız araştırmasını yapıyoruz. Zaten mevcutta birlikte proje yaptığımız müşterilerimiz de olduğu için bu bölgeyi batıya doğru açılım kanalı olarak görüyoruz. Eminim 2024 yıl sonunda çok güzel sonuçlar almış olacağız. Bu açılımlarla 2024’te yurtdışı gelirimizi yüzde 300 artırarak finansal teknoloji ihracatındaki büyümemizi güçlü bir şekilde sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]