Business World GlobalTüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

GoDaddy seyahat esnasında alınması gerek güvenlik önlemlerini paylaştı.

GoDaddy seyahat esnasında alınması gerek güvenlik önlemlerini paylaştı.
11.671
28 Ağustos 2019 - 12:41

GoDaddy, girişimcilerin seyahat ederken almaları gereken online güvenlik önlemlerini paylaştı.

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy, girişimcilerin iş veya tatil için seyahat ederken güvende kalmalarına yardımcı olacak, almaları gereken dört online güvenlik önlemini paylaştı. GoDaddy, seyahate çıkmadan önce alınabilecek online güvenlik önlemlerinin bu süreçte web siteleri, şifre ve cihazların güvende olmasını sağlayabileceğini belirtti.

Komtera Teknoloji’nin 2018 yılında yaptığı araştırmaya göre küçük işletmeler hacker’ların hedefinde olmaya devam ediyor. Bu nedenle, küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin web sitelerini ve müşterilerinin bilgilerini daha iyi koruyabilmeleri için önlemler almasının önemi daha da artıyor.

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, “İş veya tatil için seyahat ederken web siteniz, e-posta hesaplarınız ve online platformlarda kullandığınız bilgilerin de dâhil olduğu online varlığınızı korumak için gerekli adımları attığınızdan emin olmak istersiniz. Online güvenlik korumalarını anlamak için biraz zaman harcadığınızda, seyahat ederken web sitenizi, şirket ve müşteri bilgilerinizi korumanızı sağlayacak önlemler alabilirsiniz. GoDaddy olarak biz de online varlığınızı korumanıza yardımcı olmak için SSL Sertifikaları ve diğer online güvenlik ürünlerini sunuyoruz.”

GoDaddy’nin paylaştığı, küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin seyahat sırasında online varlıklarını korumak için alabilecekleri dört önlem aşağıda yer alıyor.

Seyahate çıkmadan önce:

1. Cihazlarınızı koruma altına alın, her şeye şifre koyun ve verilerinizi yedekleyin

Eğer bir masaüstü bilgisayarınız varsa veya seyahat ederken dizüstü bilgisayarınızı ya da tabletinizi evde bırakacaksanız, herhangi bir olumsuz duruma karşı cihazlarınızı koruma altına almanız gerekiyor. Bu cihazlarda kullandığınız, sosyal medya hesaplarınız, e-postalarınız ve banka hesaplarınızın da dâhil olduğu tüm web sitesi ve platformlardan çıkış yapın. Aynı zamanda cihazlarınıza şifre koruması eklemeyi de düşünebilirsiniz çünkü bu sayede başka birinin eline geçmeleri durumunda kullanılamaz hale gelirler. Şirket ve müşteri bilgilerini yedeklemeniz de bir diğer önemli konu. Örneğin, işletmenizin bir web sitesi varsa GoDaddy Web Sitesi Yedekleme ile verilerinizi koruyabilirsiniz. Bu hizmet, web sitenizi kötü amaçlı yazılım, virüs ve hacker saldırılarına karşı korumanıza yardımcı olur. Ve tabii ki evden ayrılmadan önce tüm elektronik cihazlarınızı kapatmayı da unutmayın.

2. Yazılımları güncel tutun

Yazılımlara gelen güncellemelerin amacı, son kullanıcıyı daha iyi korumak, geliştiricilerin bulduğu hataları bertaraf etmektir. Bu nedenle cihazlarınızdaki yazılımları güncellediğinizden emin olun; diğer türlü potansiyel tehlikelere karşı açık olursunuz. Buna paralel olarak da seyahate çıkmadan önce gerekli yazılım güncellemelerini yapmak için zaman ayırmanız faydalı olacaktır. Güncellemeleri evde, kendi şifre korumalı Wi-Fi bağlantınız üzerinden yapmanız en iyisidir. İşletme web siteniz söz konusu olduğunda ise hosting planınıza otomatik güncelleme ve yedeklemenin dâhil olduğundan emin olun. Hosting için GoDaddy’nin WordPress Web Siteleri gibi bir platform tercih ettiyseniz, güncellemeler otomatik yapılacağından bu konuyla ilgili endişelenmenize gerek kalmaz.

Seyahat sırasında:

3. Finansal faaliyetleriniz için herkese açık Wi-Fi ağlarını kullanmayın

Seyahatiniz sırasında yüksek ihtimalle internete girmek için bir Wi-Fi ağına bağlanmanız gerekecek. Unutmayın ki herkese açık Wi-Fi bağlantıları, genellikle en güvensiz bağlantılar oluyor. En azından şifre ile korunmayan ağlar kullanmadığınıza emin olun ve kredi kartınızı online alışveriş için kullanmayın. Aynı zamanda banka/finansal hizmetler sayfalarını ücretsiz ağlar üzerinden ziyaret etmeyin.

4. Güçlü şifreler kullanın

Bugün çok fazla insan web tarayıcılarının şifrelerini hatırlamasını tercih ediyor. Bu, kolaylık sağlayan bir uygulama olsa da cihazınızı kaybetmeniz veya çaldırmanız riskine karşı seyahat ederken iyi bir fikir olmayabilir. Seyahat etmeden önce tüm şifrelerinizin güçlü ve güvenli olduğundan emin olun. Aynı zamanda e-posta ve banka hesapları gibi hassas bilgi barındıran hesaplarınızı güvence altına almak için çok faktörlü kimlik doğrulama kullanmayı değerlendirin.

GoDaddy’nin sunduğu online güvenlik araçlarını incelemek için https://tr.godaddy.com/web-security?isc=emeasbrand adresini ziyaret edebilirsiniz.

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin (eski Web Sitesi Mimarı) yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.