Business World Global

Girişimci kadınlara “güzel” fırsat

Girişimci kadınlara “güzel” fırsat
02 Temmuz 2022 - 14:28

Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’daki 81 şubesiyle Türkiye’nin en büyük güzellik merkezi zincirine sahip iş insanı Neslim Güngen, “Güzellik sektöründe dünyaca ünlü bir Türk markası olmak” hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Avrupa ve Orta Doğu çalışmalarına paralel olarak Türkiye’nin 81 ilinde şube açma çalışmalarına da hız kesmeden devam eden Neslim Güngen, Türkiye’de son dönemde büyük bir gelişme gösteren “güzellik” sektörünün kadın girişimciler için büyük fırsatlar barındırdığını belirtiyor.

Türkiye’de güzellik sektörünün dünya standartlarının üzerinde geliştiğini ve dünyanın en önemli merkezlerinden biri haline geldiğimizi söyleyen Neslim Güngen, “Bu gelişen sektör kadınlarımız için büyük fırsatları da içinde barındırıyor. Anadolu kadını güzelliğini korumaya büyük önem vermeye başladı. Yurt içi pazar kadar yurt dışı pazar da artarak çoğalıyor. Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülkeleri arasında sağlık turizminin en önemli merkezlerinin başında geliyor. Bu önemli bir fırsat. İstanbul’dan Diyarbakır’a, İzmir’den Trabzon’a kadar var olan 81 şubemizi tüm şehirlerimize taşıyarak kadınlarımızı güzelleştirmek istiyoruz. Bu amaçla kendini çalışma hayatından yukarılara taşıyacak kadın girişimcilerle birlikte yürümek istiyoruz” dedi.

İŞ ORTAKLARIMIZIN YÜZDE 70’İ DAHA ÖNCE HİÇ ÇALIŞMAMIŞ

Patentleri kendisine ait olan güzellik sektöründe kullanılan tüm cihaz, ekipman ve dermokozmetik ürünleri ürettiklerini, 5 şirket, 81 şube ve iki bine yakın bayi aracılığıyla tüm sistem ve ürünleri Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’ya pazarladıklarını belirten Neslim Güngen şöyle devam etti;

“23 yıllık bir deneyim ve başarılı bir ekip ile geldiğimiz noktada yaklaşık 2 bin 500 kişiye istihdam sağlıyoruz. Sektöre tüketici tarafında hakim olan kadınlar, istihdam alanında da başı çekiyor. Toplam 81 şubenin işletmecilerinin ve çalışanların tamama yakını kadınlar. Gerek franchise işletmeciliği, gerekse bayilik aracılığıyla gerçekleştirilen iş birlikteliklerinde kadınlara öncelik tanıyoruz. Erkek girişimciler ise eşleri için iş imkanı yaratmak adına sektöre adım atıyor. Merkezlerimizi işletenlerin yüzde 70’i daha önce hiç çalışmamış kadınlardan oluşuyor. Gerekli eğitimleri veriyoruz. Eğitim, iş hayatı boyunca devam ediyor. Kadın iş ortaklarımız merkez tarafından sürekli takip ediliyorlar ve destekleniyorlar.”

SEKTÖRDE BİR İLK

Ülkemizde “güzellik merkezi” sektöründe pek çok ilki başaran bir iş insanı olan Neslim Güngen, “Bir Türk markası olarak gerek üretim, gerekse franchise sistemine yatırım yapan sektörün ilk markasıyız. Anahtar teslim franchise sistemi, patentli olarak geliştirilen ve üretilen cihazlar, üretilen bakım ürünleri de yine ilklerimiz arasında. Beraber yürüdüğümüz kadınlarımız ve yeni ekip arkadaşlarımızla birlikte dünyaca ünlü bir Türk markası olmak istiyoruz. Öncelikli hedefimiz; Türkiye’nin 81 şehrinde şubeleşmek. Buna paralel olarak Avrupa’da ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere en yaygın Türk Güzellik Markası olmak. Kadınlarla güç birliği yaparak her yıl yüzde yüz büyümek istiyoruz” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.