Business World Global

Geleceğin satış uygulaması kullanıma başlandı

Geleceğin satış uygulaması kullanıma başlandı
10 Aralık 2020 - 20:35

Satışta verimi yüzde 40 artıran cep uygulaması

Ekmob, Satış Ekibi Otomasyonu (SFA) ile yüzde 40’a varan verimlilik artışı sağlayarak satış döngüsünü kısaltıyor, zaman tasarrufu sağlıyor. Saha satış verilerini mobil cihazlarda toplayarak yöneticilere raporlayan sistem, katma değersiz işleri otomatikleştiriyor…

Ekmob, şirketlerin satış sürecini hızlandıran ve temsilcilerin katma değersiz görevlerini otomatikleştiren mobil uygulama Satış Ekibi Otomasyonu’nu (SFA) tanıttı. Satışçıların ziyaret hazırlığından, satış sırasında alınan notlara ve raporlamaya kadar tekrarlanan işleri otomatikleştiren SFA, sahada görev yapan satış ekiplerinin verimliliğinde yüzde 40’a varan oranda artış sağlıyor. Türkiye’de saha satış ekibi bulunan birçok kurumun yoğun olarak kullanmaya başladığı SFA, satış ekipleri tarafından da hedeflerine ulaşmada en verimli araç olarak görülüyor. Firmalar, kullanılan otomasyon sayesinde müşterileriyle daha etkili iletişim kuruyor. Doğru müşteriye hitap ederek satış hacmini artırıyor.

400 şirket bu yazılımı kullanıyor

Ekmob, 2017 yılında firmaların saha satış süreçlerinde yeni bir kültür inşa etmek üzere kuruldu. Ekmob, 2020 itibariyle aralarında Ekici, Vitra, Fıratpen, ING Bank, NG Kütahya Seramik, Korozo, İzeltaş, NN Hayat ve Emeklilik, Novartis, Temsa, Fiba Emeklilik, Prometeon (Pirelli), QNB Finansbank ve Scania’nın da bulunduğu 400’den fazla kurumsal firmaya bağlı 5 binin üzerinde satış personeline hizmet veriyor.

Ekmob, SFA ile satış ekiplerini veri ile yönetmeyi sağlıyor. Satış ekiplerinin günlük ihtiyaçlarına göre tasarlanmış mobil uygulaması cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayar üzerinden kullanılabiliyor. Ekmob kullanan ekipler müşterileriyle yaptıkları arama, video konferans, ziyaret gibi aktivitelerin hepsini kaydedebiliyor, CRM datasına çeviriyor. Saha satış ekiplerine verimlilik, performans, proaktif yönetim, anlık veri erişimi imkanlarını kolay kullanım deneyimi ile sunuyor.

Veriye Dayalı Satış Yönetimi

Ekmob Kurucusu ve CEO’su Sunay Şener, “Firmalar, kullanılan otomasyon sayesinde müşterileriyle daha etkili iletişim kuruyor. Doğru müşteriye hitap ederek satış hacmini artırıyor” diyor.

Ekmob SFA kullanan satış ekipleri şu avantajları sağlıyor

  • Satış döngüsünü kısaltıyor, zamandan tasarrufu sağlıyor.
  • Sahadaki verileri doğrudan mobil cihazda topluyor, yöneticiye anlık iletiyor.
  • SFA aynı zamanda hedef yönetimi yapıyor. Kurumsal hafızada biriken geçmiş bilgilerle gelecek için hedef ataması yapıyor. Hedefleri satış, adet, ciro veya müşteri bazlı veriyor. Bu hedefleri haftalık, aylık veya çeyrek bazlı raporluyor.
  • Beyan esaslı raporlama süreçlerini ortadan kaldırıyor.
  • Satış ekibini sonuçlar üzerinden değil, süreç üzerinden yönetiyor.
  • Satış yöneticileri, olağandışı durumları kolayca tanımlıyor ve bunları düzeltmek için daha hızlı hareket ediyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.