Business World Global

Garanti BBVA Partners Meetup serisi’ndebu ayın konusu ‘Veri Koruma ve Gizlilik’

Garanti BBVA Partners Meetup serisi’ndebu ayın konusu ‘Veri Koruma ve Gizlilik’
28 Haziran 2019 - 13:45
Garanti BBVA tarafından hayata geçirilen Garanti BBVA Partners Meetup serisi tüm hızıyla devam ediyor. IE Business School iş birliği ile Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine katkıda bulunacak eğitim seminerlerinin dördüncüsü 26 Haziran’da ‘Veri Koruma ve Gizlilik başlığıyla gerçekleşti.

Uzun yıllardır yürüttüğü ve stratejik olarak önceliklendirdiği girişimcilik çalışmaları ile girişimcileri destekleyen Garanti BBVA’nın girişim hızlandırma platformu Garanti BBVA Partners, girişimcilik eko sistemine olan katkısını gerçekleştirdiği Meetup etkinlikleri ile pekiştiriyor. Girişimcilerle farklı konu başlıkları altında buluşan bu master class etkinliklerinin, girişimcilerin bakış açısını geliştirmesi ve güncel gelişmeler konusunda bilgi sahibi olması hedefleniyor.

Meetup serisi, bu kapsamda 26 Haziran’da ‘Veri Koruma ve Gizlilik’ oturumu ile Garanti BBVA Partners Girişim Üssü’nde katılımcılarını ağırladı. Bu ayki buluşmanın konuğu ise Oxford Üniversitesi’nden Hukuk alanında DPhil ve UCLA Hukuk Fakültesi’nden LLM derecelerine sahip olan Kouroutakis, IE Business School’da Anayasa Hukuku ve Yeni Teknolojiler ve Startuplara Yönelik Regülasyonlar ile ilgili dersler veren aynı zamanda Yardımcı Doçent unvanına sahip olan Dr. Antonios Kouroutakis oldu.

Teknolojinin hızlı gelişimi ve veri toplama kabiliyetinin, bireylerin mahremiyetinin korunmasını sorun haline dönüştürdüğü dünyada kişilerin özel hayatlarını korumak için yeni bir çerçeve olan Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) hakkındaki sunumunda Kouroutakis, bu yönetmeliğin dünyadaki şirketler üzerindeki etkilerini ele aldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.