Business World Global

Garanti BBVA Kripto’ya Chiliz token eklendi

Garanti BBVA Kripto’ya Chiliz token eklendi
04 Temmuz 2024 - 14:04

Garanti BBVA Kripto mobil platformu, müşterilerine kolay ve güvenli kripto cüzdan ve alım satım deneyimi sunarken, varlık portföyüne her geçen gün yenilerini dahil ediyor.

Garanti BBVA Kripto’da Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USD Coin(USDC) ve Avalanche (AVAX) için destek sunulurken bu varlıklara Chiliz (CHZ) eklendi. Kullanıcılar Chiliz varlıklarını Ethereum ağı üzerinden transfer edip saklayabilecek.

Varlık portföyüne Chiliz’in eklenmesi üzerine görüşlerini paylaşan Garanti BBVA Dijital Varlıklar Genel Müdürü Korcan Abalı şunları söyledi: “Garanti BBVA Dijital Varlıklar olarak, güçlü sermaye yapısı ve kârlılığıyla dikkat çeken Garanti BBVA’nın bağlı ortaklığı olarak kurulduk. Kripto alanında hizmet vermek üzere yola çıktığımızda finansal gücümüz, finans sektöründen gelen tecrübeye sahip yetkin insan kaynağımız ve teknik donanımımız ile kurumsal yönetişim ilkelerine uygun bir yönetim anlayışını benimsedik. Güven içinde hareket etmek, kriptoya yatırım yapmak ve kafası rahat etsin isteyenlere kripto hizmetini kolay bir deneyimle sunmak üzere çalışmalarımızı geliştiriyoruz. Kısa sürede ilgiyle karşılanan Garanti BBVA Kripto uygulamamızda mevcutta Bitcoin, Ethereum, Ethereum üzerinden ERC-20 token olarak USDC ve AVAX ile dolar ve çaprazlarla alım satım imkanı sunuyoruz. Bu varlıklara Ethereum ağı üzerinden transfer ve saklama yapılmasına olanak sağlayan Chiliz’i de ekledik. Faaliyete geçmemizin üzerinden henüz bir yıl geçmesine rağmen müşterilerimizden büyük bir ilgi görüyor, bundan memnuniyet duyuyoruz. Garanti BBVA Kripto’da ilerleyen dönemlerde kullanıcılarımızın ihtiyaçları paralelinde ve özenli listeleme süreçleri sonucunda varlık portföyümüzü genişletmek üzere çalışmaya devam edeceğiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]