Business World Global

Üsküdar Tesisatçı

Üsküdar Tesisatçı
Okundu
03 Ocak 2022 - 20:55
Firma Yetkilisi Su tesisatçısı
Yetkili Telefon 02165058441
Telefon 02165058441
Faks 02165058441
Web Sitesi https://www.ekiptesisat.com/
E-Posta uskudar@gmail.com
Firma Adresi .
İl / İlçe İstanbul
Sektörler Klima Servisi

Kombi bakımları bunların başında yer alır. Kombi bakımı daha önce yaptırmamış kişiler tasarruf ile bunun bağlantısını tam olarak anlamayabilir. Ancak burada hizmet talebi oluşturup gerekli bakımlar yapıldıktan sonra nasıl bir yol izleneceğini daha iyi anlayacaksınız. Bu sayede uzun zaman dilimi içerisinde tasarruf etmek daha kolaylaşacaktır.

Kombi Bakımı ile Tasarruf Sağlayın

Tasarruf hayatın her alanında bulunan eylemlerden birisidir. Kişiler artan giderleri neticesinde tasarruf amacı ile hareket ederek mevcut maliyeti korumak ister. Bu gibi durumlarda ev içerisinde düşük faaliyetli bakımlar yapmak uzun vadede bir maddi çıkışı engelleyecektir. Özellikle farkında olmadan senelerce kullanılan sistemlerin düzenli bakımı bu noktada işlevsel olmaktadır.

Kombi Bakımlarının Önemi
Kombilerin kullanım zamanları özellikle kış aylarında yoğunlaşsa da yazın da sıcak su ihtiyacını karşılamak için tercih edilebilmektedir. Kombi hem ısıtma hem sıcak su ihtiyacına kısa süre içerisinde cevap verir. Ancak seçilen kombi markasına ve kullanım süresinin uzunluğuna göre istenen sonuçlar elde edilmekte zorlanır. Eviniz yüksek derecede kombi açılsa dahi ısınmıyor olabilir, sıcak su gelmesi için tonlarca su harcıyor olabilirsiniz.

Bahsedilen bu örnekler bizlere başvuran müşterilerimizin genel şikayetleri olmaktadır. Daha fazla ısınma için açılan kombinin yeterince ısıtmaması sonucu gelen fatura ise oldukça can sıkmaktadır. Keza sıcak su alabilmek adına dakikalarca beklemeniz de doğru değildir. Kombinin saniyeler içinde aktif hale gelip suyu ısıtması beklenir. Bu işlemleri yerine getirmeyen bir kombinin sistemsel olarak arızaları bulunabilir aynı zamanda bakım vakti de çoktan gelmiş ve geçiyordur.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? 

Kombi bakımı iki farklı yöntem neticesinde gerçekleşir. Öncelikle amacımız sıcak suyu direkt olarak elde etmek üzerine yoğunlaşıyorsa kombi içerisinde yer alan ısıtma panelleri ve bu suyu ileten hatlar kontrol edilir.

Üsküdar Tesisat bünyesinde bulunan çalışanlarımız her bir noktayı ayrı ayrı alarak incelemeye tabi tutmaktadır. Bu sayede suyun ısınmama sebebi direkt olarak kırmadan bulunabilir.

Peteklerin daha çok ısınması ile birlikte ev ısınmasını sağlamak ise amaç durum burada biraz daha farklılaşmaktadır. Kombi markası ne olursa olsun kombi içerisinde tüm parçalar tek tek kontrol edilir. Burada herhangi bir iletim problemi olup olmadığına bakılır. Aynı zamanda kombinin kısa süreli devir atma gibi kendi kendine kapanma durumları varsa incelenir.

Isınma sorunlarının temel kaynağı genellikle kombi olsa da büyük bir çoğunluğu peteklerin genel bakımlarının yapılmamasından kaynaklanır. Ustalarımız tarafından ilk olarak kombi kontrolü yapılır ve sorun giderilmeye çalışılır. Eğer sorun kombiden kaynaklı değilse bizler sizler için petek temizlikleri de yapmaktayız. Petek içerisinde yer alan genel geçer toz ve kirler bahsettiğimiz alanın ufak kısmını yansıtır.

Petek içerisinde yer alan su kimi zaman boşalır ve kombi devir atıp çalışmayı durdurur. Bunun farkında olmayan müşterilerimize kombi temizliği sırasında yardımcı olarak sorunlara çözüm aramaktayız.

SON EKLENEN FİRMALAR
FİRMA ARAMA
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.