Business World Global

Finfree ile sermaye piyasası ürünlerini daha da ulaşılır kılıyor

Finfree ile sermaye piyasası ürünlerini daha da ulaşılır kılıyor
09 Kasım 2021 - 12:20

Sermaye piyasaları alanında lider olma vizyonuyla hareket eden Gedik Yatırım, yeni nesil yatırım platformu Finfree ile kurguladığı entegrasyon projesi ile yatırımcılara farklı çözümler sunmaya devam ediyor.

 Otuz yıl önce sermaye piyasalarına yeni bir soluk getirmek için kurulan Gedik Yatırım, Türkiye’nin lider yatırım kuruluşlarından biri olarak öne çıkıyor. Teknolojiyi yatırım ile entegre eden Gedik Yatırım, farklı çözümlerle de yatırımcılara en iyi hizmeti vermeyi sürdürüyor. Gedik Yatırım, borsa ile ilgili tüm yatırım süreçlerini tek bir uygulama üzerinden çözen yeni nesil yatırım platformu Finfree’ye yatırım yaptı. Gedik Yatırım, platform üzerinden sermaye piyasası ürünlerini genç ve yeni nesil kitle yatırımcıları başta olmak üzere tüm yatırımcılarla buluşturmayı planlıyor.

 Borsada Türk hisselerine erişim artık daha kolay

Yatırımcıların ihtiyaç ve beklentilerinden yola çıkılarak tasarlanan Finfree, yatırım sürecini karmaşadan uzaklaştırarak yatırıma ayrılan süreyi en aza indirmeyi amaçlıyor. Finfree üzerinden eğitim, temel analiz, portföy takibi gibi konularda destek alan kullanıcılar, yatırım hesabı açabiliyor ve işlemlerini Gedik Yatırım güvencesiyle yapabiliyorlar. Gedik Yatırım’ın sermaye piyasaları alanındaki otuz yıllık tecrübesi yeni nesil yatırım platformu Finfree ile birleşince, borsada Türk hisselerine erişim daha kolay ve uygun hale geliyor. Gedik Yatırım bünyesinde Finfree üzerinden hesap açan yatırımcılar, Borsa İstanbul’a kullanımı oldukça kolay bir ara yüzle ulaşma ve yatırım yapma imkanı da elde ediyor.

Gedik Yatırım’ın CEO’su Onur Topaç; “Sermaye piyasalarının her alanında liderlik vizyonumuzla 2021 ve sonraki dönemde de ürün ve hizmet yelpazemizi yenilikçi bakış açımızla sürdürmeye ve yatırım dünyasına değer katmaya devam ediyoruz. Özellikle finansal teknoloji alanında ürün ve hizmet geliştiren ve yurt içi piyasalarla birlikte dünya çapında başarıya odaklı girişimlere uzun yıllardır yatırım yapıyor, bu şirketlerin hızla büyümesine imkan sağlayacak şekilde proje geliştiriyor ve yatırımcılarımızın yatırım deneyimlerini üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz. 2021 yılı içerisinde yatırım yaptığımız Finfree girişimi ile yaşadığımız süreç buna güzel bir örnek. Finfree ile kurguladığımız entegrasyon projesiyle birlikte çok kanallı ve sürdürülebilir yatırım yaklaşımı ile sermaye piyasası ürünlerini ülkemizdeki genç ve yeni nesil kitle yatırımcıları başta olmak üzere tüm yatırımcılara ulaştırmayı planlıyoruz. Açık kaynaklı platformların ve API ekosisteminin yarattığı bilgi paylaşımı ve kullanımını bir güç olarak ilke edinen yenilikçi projelerin, finans dünyası ve sermaye piyasalarında yaratacağı köklü değişimlerin uygulayıcısı olma yolunda yürüyen bir kurum olma hedefindeyiz. Gedik Yatırım olarak hep bir adım ileride olmayı kendimize ilke edinerek benzer yatırımlarımıza devam edeceğimizi söyleyebiliriz” şeklinde konuştu.

Farklı veri mimarilerini, iş kolları ve işlevler arasında entegre ederek, yatırımcılarına kişiselleştirilmiş, ölçeklenebilen ve uygulanabilir finansal ürün ve hizmetleri sunmaya odaklanan Gedik Yatırım, dijital alandaki benzer yatırımlarına devam etmeyi sürdürecek.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.