Business World Global

Feyza Narlı Avrupa’nın girişimcilik festivalinde jüri üyeliğini üstlendi

Feyza Narlı Avrupa’nın girişimcilik festivalinde jüri üyeliğini üstlendi
29 Temmuz 2021 - 11:56

Manpower Group Türkiye Genel Müdürü Feyza Narlı Avrupa’nın en büyük liseler arası girişimcilik festivalinde jüri üyeliğini üstlenen isim oldu.

Avrupa’nın en büyük girişimcilik festivali olma özelliğini taşıyan Gen-E, Junior Achievement tarafından düzenlenen ve Avrupa çapında 350 bin öğrencinin katıldığı girişimcilik programının uluslararası yarışma etabı sonuçlandı. Yarışma Avrupa ana jürisinde görev alan ManpowerGroup Türkiye Genel Müdürü Feyza Narlı Z jenerasyonunun uğraşacakları mesleklerin yüzde 65’inin henüz var olmadığını belirterek, gençleri iş yaşamına hazır hale getiren ve yeni nesil nitelikler konusunda eğiten programa destek vermekten gururlu olduklarını açıkladı.

ManpowerGroup’un küresel destekçileri arasında yer aldığı Junior Achievement organizasyonu tarafından her yıl düzenlenen Lise Girişimcilik Programı’nın (Company Program) bu yılki kazananları belli oldu. Türkiye’de Genç Başarı Eğitim Vakfı (Junior Achievemet Turkey) tarafından yürütülen program kapsamında Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa ülkelerinden lise öğrencileri kendi küçük ölçekli şirketlerini kurup işletiyor.

Programın bu yılki uluslararası ayağı kapsamında, Avrupa’nın en büyük girişimcilik festivali olma özelliğini taşıyan Gen-E, JA Litvanya’nın ev sahipliğinde gerçekleşti. Festival, uluslararası program kapsamında düzenlenen Yılın Şirketi Yarışması (CoYC) ve Üniversite Girişimcilik Yarışması (EEC) olmak üzere iki yarışmanın final süreçlerine tanık oldu. ManpowerGroup Türkiye Genel Müdürü Feyza Narlı Yılın Şirketi Yarışmasında küresel jüride yer alarak, 15-19 yaş aralığında lise öğrencilerinin kurduğu startup şirketlerinin yarıştığı platformda bu görevi üstlenen isim oldu.

Avrupa çapında 350 bin öğrencinin katıldığı program dahilinde Yılın Şirketi Yarışması’nın final etabında ülkemizde Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından yürütülen GençBizz Lise Girişimcilik Programı Türkiye Finalisti de yer aldı. Program kapsamında katılımcı lise öğrencilerine, içinde yaşadıkları topluluğun sorunlarını çözme, inovasyon, pratik iş becerileri ve startup yönetimi gibi alanlarda eğitimler veriliyor. Manpower “Ready for Work” Ödülü, yarışma süresince kendi girişimini oluşturmaya hazır olma açısından en iyi nitelikleri sergileyen ekibe verildi.

Avrupa’nın en büyük girişimcilik festivalinde jüri üyesi olduğu için gururlu olduğunu belirten ManpowerGroup Türkiye Genel Müdürü Feyza Narlı, şu açıklamayı yaptı: “ManpowerGroup ile Junior Achievement organizasyonu genç insanları iş yaşamına hazırlama amacını birlikte paylaşıyor. Junior Achievement ile olan köklü iş birliğimiz lise çağından başlayarak öğrencilerin yaratıcılık, inovasyon, yönetim kabileyetleri, iş birliği ve öğrenilebilirlik açısından iş yaşamına hazır olmasını katkılarda bulunuyor. 2030 itibarıyla Y ve Z jenerasyonu mensuplarının iş gücünün üçte ikisini oluşturması bekleniyor. Z jenerasyonunun uğraşacakları mesleklerin yüzde 65’i ise henüz tanımlanmış değil. Gençlerimizin yarının beceri ve niteliklerini bugünden geliştirebilmelerini sağlayan fırsatlar sunmaya kararlılıkla devam edeceğiz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.