Business World Global

Doğuş Teknoloji ve Practicus AI’dan stratejik ortaklık

Doğuş Teknoloji ve Practicus AI’dan stratejik ortaklık
04 Haziran 2024 - 13:40

Doğuş Teknoloji, veri bilimi, yapay zekâ ve üretken yapay zekâ alanlarında Practicus AI ile stratejik bir iş birliği başlatarak, müşterilerine daha kapsamlı ve verimli hizmetler sunuyor.T ürkiye başta olmak üzere EMEA bölgesinde güçlü bir yerel varlığa sahip olan Doğuş Teknoloji, veri bilimi, yapay zekâ ve Gen AI (Üretken Yapay Zeka) konularında öncü platformlardan biri olan Practicus AI ile gücünü birleştiriyor.

Bu stratejik ortaklık, Doğuş Teknoloji’nin derin teknoloji uzmanlığı ve sağlam altyapısı ile Practicus AI’nın güçlü platformunu bir araya getirerek özellikle Gen AI ve LLM (Geniş Dil Modeli) odaklı büyük veri ve yapay zekâ projelerinde yenilikçi bir perspektif sunuyor.

Yenilikçi Yaklaşımlarla Büyük Veri ve Yapay Zekâ Projelerine Odaklanılıyor

Açık kaynak kodlu teknolojilere olan yakınlığı sayesinde, sektörde oldukça hızlı bir ivme yakalayan Practicus AI, Doğuş Teknoloji’nin veri bilimi alanındaki derin bilgisini, GenAI ve MLOps (Makine Öğrenimi İşlemleri) süreçleri ile birleştirerek, kullanıcılara daha iyi veri analizi, öngörülebilirlik ve daha akıllı karar alma yetenekleri sunmaya odaklanıyor. Bu iş birliği özellikle bankacılık, telekomünikasyon, sigorta ve otomotiv sektörlerinde kritik ihtiyaçların karşılaması adına büyük fırsatlar barındırıyor.

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Doğuş Teknoloji Veriden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özcan Çavuş, “Doğuş Teknoloji olarak doğru ve yetkin iş ortaklarıyla çalışmak, önem verdiğimiz alanların başında geliyor. Practicus AI da sektörümüzde başarısını ve kalitesini kanıtlamış bir şirket. Birlikte veri bilimi ve yapay zekâ alanında değer yaratacak bir adım atmış bulunuyoruz. Bu iş birliğiyle müşterilerimizin rekabet avantajını artırmak ve daha büyük başarılar elde etmek için önemli bir potansiyel sunuyoruz. Doğuş Teknoloji olarak sahip olduğumuz geniş yerel ve global müşteri ağını, Practicus AI’nın veri bilimi, yapay zekâ, ve Gen AI konularında sunduğu güçlü platformu göz önüne aldığımızda bu iş birliğinin başarısına kayda değer bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Müşterilerimiz, sektör lideri çözümlerimiz ve bilgi birikimimiz, uluslararası deneyim ve uzmanlıkla daha da güçlenecekler. Bu heyecan verici iş birliğinin hem şirketlerimiz hem de müşterilerimiz açısından başarılı sonuçlar doğuracağına inanıyoruz” dedi.

Practicus AI CEO’su Hakan Eren ise Doğuş Teknoloji ile yapılan bu iş birliğinin EMEA bölgesinde yapay zekâ ve veri bilimi alanlarında lider olma hedeflerinde önemli bir adım olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: “Bu stratejik ortaklık hem Doğuş Teknoloji’nin hem de Practicus AI’nın kapsamlı teknoloji ve inovasyon yeteneklerini birleştiriyor. Bu iş birliğiyle, EMEA bölgesinde yapay zekâ ve veri bilimi alanlarında lider bir pozisyona ulaşmayı ve bu teknolojileri kullanarak müşterilerimizin iş süreçlerini dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bu ortaklık, her iki şirketin de güçlü yanlarını en iyi şekilde sergilemesine olanak tanıyacak ve bize sektördeki en zorlu problemleri çözme ve yenilikçi çözümler sunma fırsatı verecek. İnanıyoruz ki, bu iş birliğiyle müşterilerimiz için daha fazla değer yaratacak, daha öngörülebilir ve etkili çözümler geliştirerek sektörde öncü bir rol oynayacağız.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.

[reklam]