Business World Global

Cosentino; Türkiye’deki pazar payını 2023’te yüzde 25’e çıkaracak.

Cosentino; Türkiye’deki pazar payını 2023’te yüzde 25’e çıkaracak.
18.314
11 Aralık 2019 - 11:53

Dünyanın en büyük kuvars yüzey üreticisi Cosentino, Türkiye pazarındaki çalışmalarında büyümeyi hedefliyor. Cosentino, 350 milyon TL’ye ulaşan Türkiye kuvars yüzey pazarındaki payını 2023’te yüzde 25’e çıkarmayı hedefliyor.

Mimari ve teknik açıdan yüzeylerde devrim yaratan Cosentino, kuvars yüzey üreticiliğinde dünya liderliğine devam ediyor. 2014’te girdiği Türkiye pazarında kısa sürede büyüyen Cosentino, 2020’de çalışmalarına ivme kazandıracak. Cosentino Türkiye Ülke Direktörü Alper Şensan’ın açıklamasına göre, Cosentino, 350 milyon TL’ye ulaşan Türkiye kuvars yüzey pazarındaki payını 2023’te yüzde 25’e çıkarmayı hedefliyor. Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’de açtığı Cosentino Center’lar ile satış ağını hızla büyüten Cosentino Türkiye, stok yatırımlarına devam edecek.

“Dünya kuvars pazarı 2020’de 13 milyar dolara çıkacak”

Tüm dünyada 80’den fazla ülkeye ulaşan ve 1 milyar Euro’nun üzerinde ciroya sahip Cosentino Group’un, Türkiye faaliyetlerini önemsediklerinin altını çizen Şensan, “Kuvars yüzey sektörüyle ilgili yapılan raporlara göre 2020’de pazarın 13 milyar dolara çıkacağını öngörülüyor. Türkiye’de ise kuvars yüzey sektöründe yaklaşık 350 milyon liralık bir pazar var. 2023’te bu rakamın en az iki katı olacağı yönünde bir beklentimiz var. Hem Türkiye’de hem dünyada sektörün iki katı büyüyeceğini söyleyebiliriz. Bu büyüme süreci Türkiye’de daha fazla olacaktır. Çünkü yalnızca Cosentino olarak değil, tüm kuvars sektörü adına baktığımızda Türkiye’nin, henüz yolun çok daha başında olduğunu, genç nüfusu ve bölgedeki konumu itibariyle önü açık potansiyeller barındırdığını gözlemliyoruz” dedi.

“Türkiye pazarında kalıcı olmak istiyoruz”

Dünya kuvars rezervlerinde Türkiye’nin önemine vurgu yapan Şensan, “Ege Bölgemiz kuvars rezervlerinde oldukça zengin ve tüm dünyaya buradan hammadde ihracatı yapılıyor. Diğer büyük kuvars rezervine sahip başlıca ülkeler ise Çin ve Rusya’dır. Dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması sebebiyle son yıllarda banyo ve mutfaklarda ilgi gören kuvars yüzeylerin önemi önümüzdeki dönemde daha da artacak. Bu yüzden, Türkiye’deki operasyonumuza çok ciddi şekilde yatırım yaparak, sürekli ve sürdürülebilir bir büyüme modeli ile pazarda kalıcı olmak istiyoruz” diye belirtti.

Cosentino Group Hakkında

Merkezi İspanya’da bulunan Cosentino Group, mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzeylerin üretim ve dağıtımını yapan global bir aile şirketidir. Sektöründe dünya çapında lider olan Cosentino Group, yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümler tasarlamaktadır. Bu vizyon dahilinde, sıra dışı ve öncü ürünler olan Silestone, Dekton ve Sensa gibi ileri teknolojiye sahip ürünleri geliştirmiş ve mimari alanlarda eşsiz tasarımların yaratılmasını sağlamıştır. Grup, kalkınmasını uluslararası genişlemeye, yenilikçi bir araştırma ve geliştirme programına, çevreye ve sürdürülebilirliğe saygıya, topluma, faaliyet gösterdiği yerel toplulukların eğitim, eşitlik, sağlık ve güvenliğine yönelik devam eden kurumsal yükümlülüğe dayandırmaktadır. İspanya Almeria merkezli Cosentino Group, ürün ve markalarının dağıtımını 80’den fazla ülkede yapmaktadır. 29’u kendine ait tesislerde olmak üzere, 32 ülkede faaliyet yürütmektedir. Group’un Almeria’da 6, İspanya’da bir tane akıllı lojistik platformu olmak üzere 7 adet fabrikası ve dünya genelinde 140’den fazla ticaret ve iş birimi mevcuttur. Cosentino Group finansal cirosunun yüzde 90’ını uluslararası pazarlardan elde etmektedir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.