Business World Global

Cirera Capital ikinci yaşında 2 prestijli ödülün sahibi oldu.

Cirera Capital ikinci yaşında 2 prestijli ödülün sahibi oldu.
35.297
06 Aralık 2019 - 3:12

Ahmet Arınç ve Tijen Gümüşdiş’in 2017’de Londra’da kurduğu ve makro fonların getiri lideri Cirera Capital, ikinci yaşında 2 prestijli ödülün sahibi oldu. HFM Global’in düzenlediği “Yılın Yeni Para Yöneticileri” ödül töreninde ‘Makro Fon’ ve ‘En İyi Fon Yöneticisi’ dallarında ödülün sahibi Cirera Capital oldu. 2019’un ilk 10 ayında yüzde 15.09 getiri sağlayan Cirera Capital, yatırım olarak sabit getirili faiz enstrümanları, FX, kredi ve emtia piyasalarına odaklanıyor.

Ahmet Arınç ve Tijen Gümüşdiş’in 2017 yılında Londra’da kurdukları Cirera Capital ikinci yaşında 2 prestijli ödülün sahibi olarak dikkatleri üstüne çekti. 2019’un ilk 10 ayında yüzde 15.09’luk getirisiyle tüm makro fonlar arasında ilk sırada yer alan Cirera Capital, yatırım için sabit getirili faiz enstrümanları, FX, kredi ve emtia piyasalarına odaklanıyor.

HFM Global’in düzenlediği “Yılın Yeni Para Yöneticileri” ödül töreninde 15 kategoride Avrupa’nın en iyi fonları ödüllendirildi. Cirera Capital düzenlenen ödül töreninde ‘Makro Fon’ ve ‘En İyi Fon Yöneticisi’ kategorilerinde ödülün sahibi oldu. HFM Global, dağıttığı ödüller için Avrupa’nın en iyi fonlarını bir araya getirerek, farklı performans kriterleriyle, tecrübeli yatırımcılardan oluşan jürisi gözetiminde değerlendirme yapıyor.

Ahmet ARINÇ.

‘Gelişmekte olan piyasalar 2020’de de fırsat sunuyor’

Kariyerlerine 90’lı yıllarda İstanbul’da başlayan kurucu ortaklar Arınç ve Gümüşdiş, 2007- 2016 yıllarında Deutsche Bank Londra’da bir araya gelerek, bankanın gelişmekte olan piyasalar masasında birlikte çalıştılar. Deutsche Bank’a katılan Ahmet Arınç ‘Küresel FX ve Gelişmekte Olan Piyasalar” bölümlerini 2016 yılına kadar devam ettirdi. Tijen Gümüşdiş ise 2017 Nisan ayında aynı bölümden ayrılana kadar Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölümlerinden sorumluydu.

Gelişmekte olan piyasalardaki fırsatların 2020 yılında da devam edeceğini belirten Cirera Capital Kurucu Ortağı Ahmet Arınç, bu alanda faaliyet gösteren fonların doğru risk yönetimi ile pozitif getiri getirmeye devam etmesinin sürpriz olmayacağı görüşünde. Fonu kurarken 25 yıllık tecrübelerini yatırımcılara aktarmayı amaçladıklarını kaydeden Arınç, “Kariyerlerimizde edindiğimiz tecrübeleri sürdürülebilir ve sorumlu bir anlayışla kullanıp, yatırımcılarımıza uzun dönemde düşük volatiliteli ve diğer piyasalarla çok korelasyonu olmayan getiri sağlayabilmeyi hedefliyoruz” dedi.

Tijen GÜMÜŞDİŞ

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.