Business World Global

Çiğköftem’e uluslararası sertifika

Çiğköftem’e uluslararası sertifika
08 Haziran 2023 - 18:49

Çiğköftem markasının sahibi EM Group, tüm dünyada geçerli gıda güvenliği standardı olan ve bu konuda dünyanın en önemli belgesi olarak adlandırılan Brand Reputation Through Compliance Global Standard Gıda Güvenliği Global Standardı Belgesi’ni (BRCGS Food Safety Standardı Issue 8 Sertifikası) alarak kalitesini bir kez daha tescilledi.

Türkiye’nin yanı sıra 8 ülkede daha sektör kurucusu olan EM Group’un aldığı bu belge ürettiği tüm ürünleri kapsaması bakımından Türkiye’de bir ilki ifade ediyor. Üstelik EM Group, BRCGS tarafından yapılan tüm denetimlerden A Grade yani en yüksek derece ile geçmeyi başardı.

Global tüketici trendlerini yakından takip eden, Humus Dolgulu Falafel ve Vegan İçli Köfte ürünlerini Türkiye’de ilk kez üreten şirket olan EM Group’un aynı zamanda; Vegan Sertifikası, Helal Belgesi, HACCP ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası, ISO 9001 Kalite Yönetimi Sertifikası ve FDA Sertifikası bulunuyor.

Avrupa’ya çiğköfteyi tanıttı

Çiğköfteyi Avrupa’da ilk satan grup olan ve şu anda Türkiye’nin yanı sıra Çiğköftem markasıyla Azerbaycan, Almanya, Belçika, Avusturya, Hollanda, Fransa, İngiltere, KKTC ve Macaristan’da 400’ün üzerinde şubesi bulunan EM Group, yakın bir gelecekte İspanya ve Polonya’da da şubeleşecek.

Çiğ köfte, İçli Köfte, Falafel ve Yaprak Sarma imalatı konusunda güvenilir ürünlerin tüketiciye sunulması önemseyen EM Group, üretim tesislerinde çalışanlarına sürekli olarak sağlıklı gıda ve hijyen eğitimleri veriyor. Üretilen ürünler üretim aşamasından başlayarak, tüketiciyle buluşana kadar sıkı bir denetimden geçiyor. EM Group, üretim tesislerindeki kapasite, alt yapı, üretim hattı ve ekipman yenilemesi için sürdürülebilir yatırım politikalarının yanı sıra tünel tipi şoklama sistemi sayesinde koruyucu ve katkı malzemesi kullanmadan, hammadde girişinden son ürüne ve lojistik süreçlerine kadar yüzde 100 izlenebilirlik kriterlerini uygulayarak üretim yapıyor ve bu üretim üstünlükleri sayesinde tüketicilerine en doğal ve en sağlıklı besinleri ulaştırıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.