Business World Global

Burgan Yatırım’dan yurt dışı piyasalara erişim

Burgan Yatırım’dan yurt dışı piyasalara erişim
06 Haziran 2023 - 12:32

Sermaye piyasalarında butik hizmet anlayışı ve uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Burgan Yatırım, ürün çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye’deki yatırımcılara ABD ve Avrupa Borsaları ile yurt dışı piyasalara, Burgan Trade platformları üzerinden erişim imkânı sunan Burgan Yatırım, müşterilerine 19 farklı borsada işlem gören hisse senetleri ve borsa yatırım fonları (ETF) için ücretsiz olarak veri sağlayacak.

Sermaye piyasalarındaki uzmanlığıyla Burgan Yatırım, müşterilerinin bireysel, ortak veya kurumsal yatırım hesabı üzerinden yatırımlarını yurt dışı piyasalarda değerlendirmelerine olanak sağlıyor. Burgan Yatırım müşterilerine artık ABD ve Avrupa Borsaları ile yurt dışı piyasalara Burgan Trade mobil uygulaması ve internet şubesi üzerinden erişim imkânı sunuyor.

ABD ve Avrupa’da 19 borsada alım satım işlemi

Burgan Yatırım tarafından hayata geçirilen bu yeni hizmet ile yatırımcılar, dünya genelinde 36 borsadan 19 bin hisse senedi ve 3 bin 200 borsa yatırım fonuna erişilebilen Burgan Trade mobil üzerinden ilk etapta NASDAQ, NYSE, LSE, EURONEXT, MSE, BME gibi ABD ve Avrupa’da faaliyet gösteren 19 borsada kolaylıkla alım satım işlemlerini gerçekleştirebilecek. Ayrıca yatırımcılar 26 ülkeden, 21 farklı para biriminde 7 bin bono ve tahvile yatırım yapma imkânı bulabilecek.

Yurt dışı piyasalara erişim imkânı

Burgan Yatırım’ın kurulduğu günden bu yana müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda kaliteli hizmet ve farklı ürünler sunmak için çalıştıklarının altını çizen Burgan Yatırım Genel Müdürü Serhan Taylan, “Burgan Yatırım olarak butik hizmet anlayışıyla müşterilerimize üstün kalitede, geniş ürün yelpazesi ve hizmet ağı ile sermaye piyasası ürün ve hizmetlerini sunuyoruz. Değişim, dönüşüm ve dinamizm içeren büyüme hedeflerimiz için müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik projelerimizi ve yatırımlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda yatırımcılara yeni bir piyasada yeni ürünler sunmak için sürdürdüğümüz çalışmaları tamamlayarak müşterilerimizin ABD ve Avrupa borsalarına erişimini başlatmış bulunuyoruz. Böylelikle müşterilerimizin Burgan Trade mobil üzerinden uluslararası hisse senetleri ve borsa yatırım fonlarında alım satım yaparak yurt dışı piyasalara erişimlerine imkân tanıyacağız. Burgan Yatırım müşterileri, yurt dışı piyasalarda Apple, Facebook, Tesla gibi şirketlerin hisselerini, yurt dışı hisse senetlerini, ETF’ler gibi borsa yatırım fonları ve tahvil alımlarını kolaylıkla Burgan Trade üzerinden gerçekleştirebilecekler. Aynı zamanda yurt dışı hisse senetleri ve borsa yatırım fonlarında yatırımcılara ücretsiz veri de sunarak, fiyatları anlık takip edebilmelerini ve çok yakında yurt dışı piyasalar adına hazırlayacağımız periyodik model portföy önerileri ile yatırımlarına yeni katma değerli çalışmaları hayata geçireceğiz. Yine önümüzdeki dönemde müşterilerimizi yeni ürün ve hizmetler ve yeni şubelerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.