Business World Global

Boris Brejcha İstanbul’da Müzikseverlerle Buluşacak

Boris Brejcha İstanbul’da Müzikseverlerle Buluşacak
30.055
31 Ekim 2019 - 9:31

Minimal Techno’nun kurucusu Boris Brejcha İstanbul’da Müzikseverlerle Buluşacak

Minimal Techno’nun kurucusu, elektronik müziğin en ilham verici prodüktörlerinden olan Boris Brejcha, Limits Off ortak sponsorluğunda Label Project Organizasyonu ile 1 Kasım Cuma günü Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak.

Büyük ilgi gören konserleri ve farklı müziğiyle elektronik müzikseverlerin gönlünde taht kuran Boris Brejcha, 1 Kasım tarihinde Limits Off ortak sponsorluğunda Label Project Organizasyonu ile İstanbul’a geliyor. Müzikal anlayışını ya da stilini hiçbir kalıba koyamadığı için kendisine bambaşka bir yol çizen ve kendi türünü kuran Brejcha, bunu “Minimal Techno”olarak adlandırıyor. Bugün kulüp müziğinin en çok aranan isimlerinden biri olan müzisyen,eşi benzeri görülmemiş tarzıyla müzik dünyasında dikkat çekiyor.

Pek çok müzik otoritesinin dâhi diye nitelediği Brejcha’nın elektro müziğin elementlerini baz alarak yaptığı çalışmaları, aksak beat’ler ve küçük ambient parçalar barındırıyor. 2007 yılında müzik eleştirmenleri tarafından “sıra dışı bir yetenek” olarak anılmaya başlayan Boris Brejcha, 2006 yılında “Monster” ve “Yellow Kitchen” adını verdiği iki kaydı ile müzik piyasasında ses getirdi.

2012 yılından bu yana “Minimal Techno” türü ile ünlenen Boris Brejcha, ünlü DJ’ler Solumun, Carl Cox ve Cosmic Gate gibi elektronik müziğe yeni bakış açıları kazandıran isimlerle birlikte adını techno dünyasına altın harflerle kazıdı.

Boris Brejchaİstanbul’da uzun süre hatırlanacak bir etkinliğe Limits Off ortak sponsorluğunda Label Project Organizasyonu ile imza atacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.