Business World Global

Black Friday’in Asıl Kazananları Kampanya Yapan Şirketler Olacak!

Black Friday’in Asıl Kazananları Kampanya Yapan Şirketler Olacak!
38.692
26 Kasım 2019 - 15:40

Black Friday Kampanyaları, Markaların Satışlarını En Az iki Kat Artıracak!

Hem dünyanın ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarından hem de Türkiye’nin yerli ve milli teknoloji şirketlerinden Doğuş Grubu çatısı altındaki Related Digital, Black Friday’in asıl kazananlarının bugüne özel kampanyalar geliştiren şirketler olacağını vurguladı. Şirket, markaların Black Friday özelinde göndereceği e-posta sayısının 70 milyonu aşacağını öngördüklerini söyledi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Related Digital CEO’su Sedat Kılıç, “Markaların hayata geçirdiği kampanya sayısı Black Friday’de 10 katına ulaşıyor. Satışlar da buna paralel olarak artıyor. Şirketler, bu fırsatı iyi değerlendirmeli. Markalara bu kadar yüksek bir geri dönüş oranını kaçırmamaları için kampanya yapmalarını öneriyoruz” dedi.

Türkiye’de “Muhteşem Cuma”, “Efsane Cuma”, “Beklenen Cuma” gibi farklı isimlerle adlandırılan Black Friday’e sayılı günler kaldı. E-ticaret sitelerindeki trafiği artıran Black Friday’de satışlarını artırmak isteyen markalar da çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda dünyanın ve ülkemizin ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarından Doğuş Grubu çatısı altındaki Related Digital, Black Friday özelinde satışlarını artırmak isteyen markalara önerilerde bulunarak, Black Friday’in asıl kazananlarının bugüne özel kampanya hazırlayan şirketler olacağını vurguladı.

“Şirketlerin büyümelerine katkıda bulunuyoruz”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Related Digital CEO’su Sedat Kılıç, Türkiye’nin yerli ve milli teknoloji şirketlerinden Related Digital’in faaliyetlerine başladığı 2000 yılından bu yana omnichannel pazarlama platformu hizmetleri, yapay zeka destekli büyük veri analizi, segmentasyon, kişiselleştirme, pazarlama çözümleri ve ürün önerileriyle birçok kurumun çözüm ortağı olduğunu söyledi. Geliştirdikleri yazılım, ürün ve hizmetlerle şirketlerin büyümelerine katkılarda bulunmayı amaçladıklarının altını çizen Kılıç, “Günümüzde artık markalar dijital pazarlamanın gücünü fark etti. Daha fazla kişiye dijital pazarlama ile ulaşmak istiyorlar. Biz de geliştirdiğimiz yazılım, ürün ve hizmetlerle firmaların büyümelerine katkı sunmayı amaçlıyoruz. Dijital pazarlamanın gücü bazı günlerde daha da artıyor. Bu tarihlerden birisi de hiç şüphesiz ki Black Friday. Related Digital olarak, Black Friday’in asıl kazananlarının kampanya geliştiren markalar olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Black Friday’de etkileşim oranı 4 kat daha fazla!

2018 yılında Black Friday kapsamında Related Digital üzerinden yapılan e-posta pazarlama faaliyetlerine değinen Kılıç, “2017 yılında 400 e-posta kampanyası düzenlenirken geçen yıl bu rakam yüzde 132.5’lik bir artışla 930’a ulaştı. Bu yıl söz konusu rakamın daha da artacağını düşünüyoruz. Ayrıca 2017’de gönderilen e-posta adedi 29.5 milyondu. Geçen yıl bu rakam 65 milyona ulaştı. Bu yıl ise söz konusu rakamın 70 milyonu aşacağını düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.

Şirketlerin hayata geçirdiği kampanya sayısının Black Friday’de 10 katına ulaştığının altını çizen Kılıç, “Satışlarda da buna bağlı olarak artış yaşanıyor. Black Friday kapsamında normal günlere oranla en az 2 kat daha fazla geri dönüş oluyor. E-posta, SMS, push gönderimlerinde etkileşim oranı, normal günlere oranla en az 4 kat daha fazla. Bu kapsamda markaların bu kadar yüksek geri dönüşü kaçırmamak için Black Friday döneminde kampanya yapmayı ihmal etmemeleri gerekiyor” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.