Business World Global

Bir Mithat Samsama portresi; Kommagene’den Milano’ya

Bir Mithat Samsama portresi; Kommagene’den Milano’ya
30 Kasım 2022 - 23:08

İş adamı Mithat Samsama, Güneydoğu’da Kommagene Medeniyeti’nden süregelen güçlü tarihsel birikime ev sahipliği yapan topraklarda başlayıp, küçük yaşlardan itibaren İstanbul’da devam eden yaşam yolculuğunda, 35 yıl önce çırak olarak girdiği tekstil ve hazır giyim sektöründen bir dünya markası yarattı ve modanın kalbi Milano’ya kadar uzanmayı başardı.

Samsama bu başarı öyküsünü, “Hayalin Gerçeğe Yolculuğu” adını taşıyan kitabıyla okuyucularla buluşturdu. “Hayali olmayanın hedefi olmaz, hedefi olmayanın da hayali gerçekleşmez” düşüncesini benimseyen Samsama’nın, Flipper Yayıncılık’tan çıkan kitabı raflardaki yerini aldı. Özellikle kişisel gelişim ve kariyer kitaplarına merak duyanların büyük ilgi gösterdiği bu dikkat çekici eserde Samsama, girişimci bir ruh ve sistematik bakış açısını nasıl rehber edindiğini, şirketini kurumsallaşmaya taşıyan süreci tüm detaylarıyla anlattı.

HAYALİ OLMAYANIN HEDEFİ OLMAZ, HEDEFİ OLMAYANIN DA HAYALİ GERÇEKLEŞMEZ

“Hayalin Gerçeğe Yolculuğu” ve “İnanmak, Çalışmak, Başarmak” başlıklarını taşıyan iki bölümden oluşan 267 sayfalık kitapta aile şirketinin emin adımlarla küresel bir markaya nasıl ulaştığını aktaran yazar Mithat Samsama, “Her işin başlangıcı hayal etmekle başlar. Hayal dediğin şey içindekini, gönlündekini aklınla ve mantığınla birleştirmektir. Asıl hayal ise insanın kendisini bir davaya adamasıdır. Allah insana hangi konuda bir yetenek veriyorsa o alanda başarı da veriyor. Önemli olan sizin hangi alana ilgi duyduğunuzdur. 33 yıllık bir deneyimle tekstil ve hazır giyim sektöründe çırak olarak başladığım iş hayatına, girişimci bir ruh ve sistematik bir bakış açısıyla kurumsallaşma yolunda ilerlerken aynı zamanda, CLIMBER B.C. ile küresel bir marka olma hedef ve vizyonuyla yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

“BAŞARININ ANAHTARI KENDİ İÇİMİZDE”

“Kazandığım birikimlerin ve tecrübelerin benimle birlikte kaybolmasına gönlüm razı olmadı” diyen başarılı iş adamı şöyle devam etti: “Bu bilgi ve tecrübelerimi sizlerle paylaşma isteği elinizdeki kitabın doğmasına vesile oldu. Kurumsallaşma başta olmak üzere, aile şirketi yönetimi, markalaşama, tasarım, pazarlama ve üretim aşamaları, aidiyet duygusunun kazandırdıkları, kurum kültürünün kalkınma ve ilerlemedeki önemi, başarıya giden yolu açanlar ve tıkayanlar gibi konularda bizzat yaşayarak tecrübe ettiğim deneyimlerimin sizlerde bir karşılık bulacağına ve sizin için faydalı bir araca dönüşeceğine inanıyorum. Hayat denen bu uzun yolculukta, her şeye rağmen kendi hayallerimi gerçekleştirmek için hedeflerimden vazgeçmeden yoluma devam ediyorum. Karşıma çıkan tüm zorluklara rağmen her zaman inandığım yolda ilerlemeye gayret ederken şunun farkına vardım. Aslında başarı anahtarı insanın kendi içindedir. Kasamızda duran değil, kendi kalbimizde ve aklımızda olanlardır. Başka yerde aramayalım.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.