Business World Global

BaseFunder SPK lisansını aldı

BaseFunder SPK lisansını aldı
05 Ağustos 2022 - 16:39

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) kuruluş iznini 17 Şubat 2022 tarihinde alan Basefunder Kitle Fonlama Platformu, yine SPK’dan 21 Temmuz’da aldığı yetki ile paya dayalı kitle fonlama faaliyetlerinde bulunmak üzere yola çıktı

Değişen rekabet dinamikleri, artık girişimlerin finansal kaynaklara hızlı bir şekilde ulaşmasını ve bu kaynaklarla birlikte ivme yakalayıp mevcut süreçlerinde iyileştirme ve gelişme yapmasını zorunlu kılıyor. Geliştirdiği güvenli çevrimiçi platformu ile Türk girişimleri bireysel ve kurumsal yatırımcılarla buluşturan Basefunder, girişimlerin büyümesini hızlandırırken aynı zamanda herkesin birer yatırımcı olarak girişimlere ortak olmasına da olanak sağlıyor.

“Kitlelerin teknoloji girişimlerine yatırımını demokratikleşiyor”

BaseFunder Kurucusu ve Genel Müdürü Mehmet Dolgan, BaseFunder markası altında sundukları kitle fonlama faaliyetleri ile teknoloji girişimlerine yatırımları demokratikleştirdiklerini vurguladı. Girişimlerin finansal kaynaklara ulaşmasını kolaylaştıran kitle fonlama hizmetleri ile teknoloji ve üretim alanında faaliyet gösteren çeşitli girişimlerin merkezi olmayan bir yapı ile yatırım almalarını sağlayacakların kaydeden Dolgan, “Girişim sermayesi ve melek yatırım ağlarına alternatif demokratik bir araç olarak ortaya çıkan BaseFunder Kitle Fonlama Platformu ile Türk girişimlerin rekabette fark yaratmaları ve sürdürülebilir bir büyüme yakalamalarına olanak sağlıyoruz. Bağımsız bir kuruluş ile girişimlerin fotoğraflarını çekip analiz ettikten sonra makul bir değerleme ile yatırımcıların karşısına çıkarırken şeffaf süreçlere ve analizlere odaklanıyoruz” dedi.

“Yatırımcılar yenilikçi ve dinamik bir yatırım modeliyle yeni girişimlere ortak oluyor”
Bir yılı aşkın bir süredir Basefunder Kitle Fonlama Platformu’nun yazılım geliştirmelerine odaklandıklarını ifade eden Dolgan, geliştirdikleri yazılımın yatırımcılara yenilikçi ve dinamik bir yatırım aracı sunduğunu, herkesin 1 Türk Lirası ile bile farklı sektörlerden birçok girişime ortak olma fırsatı yakaladığını bildirdi. Dolgan, yatırımcıların yaptıkları yatırımın Takasbank güvencesi altında olduğunu da belirtti.

“Bu platform isteyen herkesi yatırımcı yapacak”

Geliştirdikleri platform sayesinde “Artık girişimlere ortak olmak oldukça kolay” diyen Dolgan, SPK faaliyet izni ile birlikte, kısa zamanda farklı sektörlerden girişimlerin fonlamasını yatırımcılarla buluşturacaklarını aktardı. Dolgan, BaseFunder’da üye olarak geleceğe yatırım yapmak isteyen, mevcut portföyünü genişletmek isteyen, yeni yatırım yolları arayan veya şimdiye kadar bir girişimin parçası olmak isteyip de olamayan herkesi yatırım yapmaya davet ettiklerini sözlerine ekledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.