Business World Global

Anadolu Hayat Emeklilik’ten Acentelerine Koronavirüs Süresince Tam Destek.

Anadolu Hayat Emeklilik’ten Acentelerine Koronavirüs Süresince Tam Destek.
36.339
28 Mayıs 2020 - 12:55

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün öncü şirketi Anadolu Hayat Emeklilik, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında, hızla önlemlerini alarak acenteleri için koruyucu tedbir ve destekleri hayata geçirdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınını en güvenli şekilde atlatabilmek amacıyla, salgının ortaya çıktığı ilk andan itibaren hızlıca bir dizi tedbir alan Anadolu Hayat Emeklilik, önceliğini çalışanları, iş ortakları ve müşterilerinin sağlığı olarak belirledi. Çalışanları için gerekli olan alt yapı ve erişim imkanlarını tesis ederek derhal evden çalışma düzenine geçti. Salgın ile ilgili yaşanan tüm gelişmeleri acenteleri ile paylaşan Anadolu Hayat Emeklilik, acente eğitiminden performans ödemelerine, online toplantılardan yeni acentelik başvurularına kadar birçok konuda acentelerine destek olmaya devam etti. Şirket ayrıca normalleşme süreci ile birlikte uygulayacağı kampanyalarla acentelerinin yanında olmaya devam edecek.

“Acentelerimizin hizmet seviyesini yükselterek müşteri memnuniyetini artırdık”

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Murat Atalay; “Koronavirüs salgınının ekonomik ve sosyal hayata olumsuz etkilerinin azaltılması amacıyla kamu otoritesi tarafından yapılan düzenlemeler ile kamu ve özel sektörün ekonomik istikrara katkı sunacak destekleri hakkında acentelerimizi ivedilikle bilgilendirdik. Uzun süredir Şirket olarak acentelerimize yönelik yaptığımız teknolojik yatırımların bu dönemde çok faydasını gördük. Gerek satış gerekse satış sonrası süreçler için geliştirdiğimiz dijital uygulamalar ve acentelerimizin çalışanlarına sağladığımız tabletler sayesinde hizmet seviyelerini yükselterek müşteri memnuniyetini artırdık” dedi.

Atalay sözlerini şöyle sürdürdü: “Acentelerin çok büyük kısmının evde olmalarının yarattığı imkanlar kapsamında online eğitimlere ağırlık verdik ve acentelerimize teknik ve mesleki bilgilerini artırabilecekleri olanaklar sağladık. Bölgesel toplantıları online olarak hayata geçirdik. Acentelik başvurularını bekletmeden online olarak gerçekleştirdiğimiz mülakatlar ile neticelendirerek acentelik tesis işlemlerine devam ettik.”

“Acentelerimizle birlikte bu zor zamanların üstesinden geleceğiz”

Salgının acentelerimizi ekonomik olarak daha çok etkilediği Nisan ve Mayıs ayı için de özel çözümler ürettiklerini vurgulayan Atalay: “Avans ödemeleri, bir kısım giderleri üstlenme, vb. uygulamalarla acentelerimizin likidite yönetimine destek olduk “Bu dönemde acentelerimizin sorunlarını önemseyen ve çözüm için gereken maddi ve manevi desteği ortaya koymaktan çekinmeyen bir yönetim yaklaşımını ön plana çıkartmaya çalıştık. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da yine acentelerimizin yanında olacak ve birlikte bu zor zamanların üstesinden geleceğiz” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik hakkında;

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında “Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi” olarak kuruldu. Halka açık ilk emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, hayat sigortaları, bireysel emeklilik ve otomatik katılım toplamında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor. Bireysel emeklilik ile otomatik katılım kapsamında yer alan ve sayısı 1,9 milyonu aşkın katılımcı sayısıyla Anadolu Hayat Emeklilik, sistemdeki lider pozisyonunu güçlendirmeye devam ediyor. Sistemden emekli olan kişi sayısında da öncü konumunu koruyan şirket, sistem emeklilerinin %25’ine sahiptir. Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunan şirketin; İstanbul (3), Ankara (2), Adana, Bursa, İzmir, Antalya, Kocaeli ve Trabzon’da Bölge Satış Müdürlükleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde şubesi bulunuyor. Anadolu Hayat Emeklilik sayısı 500 olan direkt satış ekibi, 250’ye yakın özel acentesi ve 1.250’yi aşan Türkiye İş Bankası şubesi aracılığıyla hizmet sunuyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.