Business World GlobalTüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Albaraka Türk ICD ile Murabaha Sözleşmesi İmzaladı.

Albaraka Türk ICD ile Murabaha Sözleşmesi İmzaladı.
14.492
21 Ağustos 2019 - 9:13

Albaraka Türk Katılım Bankası Türkiye’de KOBİ’leri desteklemek üzere ICD ile Murabaha sözleşmesi imzaladı.

 

İslam Kalkınma Bankası (IsDB) Grubunun özel sektör kolu olan The Islamic Corporation for the Development of the Private Sector (ICD) Türkiye’de KOBİ’lerin büyüme ve verimliliğini desteklemek üzere Albaraka Türk Katılım Bankası ile 40 Milyon USD tutarında bir Murabaha sözleşmesi imzaladı. ICD CEO’su Sn. Ayman Sejiny ve Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Sn. Melikşah Utku kurumlarını temsilen sözleşmeye imza attılar.

Sejiny, ICD’nin, üye ülkelerdeki özel sektör kalkınmasını destekleme kararlılığının üzerinde durdu. Ayrıca İslami Finans Kuruluşlarını desteklemenin ve ICD stratejisinin temel direklerinden biri olarak, yerel finans kuruluşlarıyla ortaklık yoluyla, İslam Hukukuna uygun finansman imkanlarını, özellikle KOBİ’ler olmak üzere özel sektör işletmelerine yönlendirmenin önemini de vurguladı.

Konuyla ilgili yorumda bulunan Sn. Utku: “Türk KOBİ’leri için finans sağlamak üzere girişimde bulunma, uzun dönemde dengeli ve sürdürülebilir ekonomik büyüme için kritik bir başarı faktörüdür. ICD gibi çok-taraflı, saygın bir kalkınma kurumu ortağı ile imzalanan Murabaha sözleşmesi, ekonomimizin önemli bir parçasını temsil eden Türk KOBİ işletmelerinin dayanıklılığında rol oynayan yatırımcı inancının bir göstergesidir.”

ICD Hakkında

1999 yılında kurulmuş olan ICD çok-taraflı bir kalkınma kuruluşudur ve İslam Kalkınma Bankası (IsDB) Grubunun bir üyesidir. Kuruluş amacı, İslam Kalkınma Bankası’nın faaliyetlerini tamamlayıcı şekilde, mal ve hizmet üreten özel sektör işletmelerin kurulması, büyümesi ve modernizasyonu için teşvikte bulunarak üye ülkelerindeki ekonomik büyümeyi İslami Hukuk ilkelerine uygun olarak desteklemektir. ICD hakkında daha fazla bilgi için www.icd-ps.org adresi ziyaret edilebilir.

Albaraka Türk Hakkında

Albaraka Türk Katılım Bankası, Bahreyn’li uluslararası İslami banka Al Baraka Banking Group tarafından İstanbul’da 1984 yılında kurulmuş ve ticari faaliyetlerine 1985 yılında başlamıştır. Türkiye’deki ilk Katılım Bankası olarak tanınmakta ve tüm Türkiye ve yurtdışına yayılmış 230’un üzerindeki şubeleriyle kurduğu ağ ile bireysel, KOBİ/kurumsal ve yatırım bankacılığı hizmetleri sunmaktadır.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.