Business World Global

AKLease ECOLease’e sürdürülebilirlik ödülü

AKLease ECOLease’e sürdürülebilirlik ödülü
30 Mayıs 2022 - 13:26

AKLease, geçen yıl sektörle tanıştırdığı çevreci finansman modeli ECOLease ile yeni bir başarıya imza attı. Avrupa İmar ve  Kalkınma Bankası(EBRD) tarafından düzenlenen Sürdürülebilirlik Ödülleri kapsamında AKLease, Finansal Aracı Kurumlar kategorisinde bronz ödüle layık görüldü. Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde bu yıl leasing sektörüne verilen ilk ve tek ödül AKLease’in oldu.

Türkiye’de leasing sektörünün öncü markalarından biri olan AKLease, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası(EBRD)’nın Sürdürülebilirlik Ödülleri kapsamında ödüle layık görüldü. Altı kategoride verilen Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde AKLease, Finansal Aracı Kurumlar kategorisinde çevreci finansman modeli ECOLease ile bronz ödül aldı. Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde bu yıl leasing sektörüne verilen ilk ve tek ödül AKLease’in oldu.

ECOLease’in Türkiye’de leasing sektörünün ilk ve tek sürdürülebilirlik temalı ürünü olduğunu ve daha ilk yılında bu ürünle ödül almaktan büyük mutluluk duyduklarının altını çizen AKLease Genel Müdürü Çetin Düz şu açıklamada bulundu:

“AKLease olarak yatırımlarımızın önemli çoğunluğunu enerji verimliliği ve yeni enerji oluşturuyor. ECOLease ile neredeyse yarı yılda 1 milyar TL’lik işlem hacmine ulaştık. 2021 sonu itibarıyla portföyümüz içerisindeki yenilenebilir enerji oranını yüzde 18’lere ulaştırdık. Bu finansal başarının ardından EBRD’nin Sürdürülebilirlik Ödülleri kapsamında ödüle layık görülmekten büyük sevinç ve memnuniyet duyuyoruz. Sürdürülebilir bir dünya hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.