Business World Global

Akinon limitsiz dijital ticaretin sırlarını paylaştı

Akinon limitsiz dijital ticaretin sırlarını paylaştı
02 Haziran 2023 - 10:25

Akinon, Perakende Günleri kapsamında sektör profesyonellerine ve paydaşlarına geleceğin e-ticaret uygulamalarını aktardı. 

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Akinon Kurucu Ortağı ve CSO’su Çağrı Orçan; kuruldukları günden bu yana ilk defa dijital ticarete giriş yapan ya da dijitalleşme sürecini tamamlayamamış yüzlerce markaya rehberlik ettiklerini belirtti. Orçan, sipariş yönetim sistemlerinden aplikasyonlara ve pazar yeri entegrasyonlarına kadar birçok farklı amaca hizmet edebilecek paketlenmiş iş çözümleri sunduklarını, müşterilerin taleplerine göre farklı çözümlere de entegre olarak alanının en iyisi çözümleri kullanmalarına olanak sağlayabildiklerini belirtti. “Hem Akinon’un deneyimli ekibi hem de teknoloji partnerlerimiz her gün yeni ürünü App store’a ekliyor. Müşterilerimiz de kendilerine uygun olan çözümleri kolaylıkla kendi sistemlerine entegre edebiliyor. Paketlenmiş iş çözümleri ile birlikte mağaza içi satış asistanından sipariş yönetim sistemine ve canlı yayından satış yaptığınız live commerce’e kadar yeni nesil ticaretin getirdiği bütün fonksiyonlara hızlıca ulaşılabiliyor. Uzun vadeli, ihtiyaca yönelik çözümlerle genişletilebilir bir altyapı olmamız sebebiyle e-ticarete yatırım yapan markalar için avantajlı ve sürdürülebilir bir teknoloji sunmuş oluyoruz.”

2023’te Enterprise Marketplace yatırımları hızlandı

Çağrı Orçan geçen sene vurguladıkları “Enterprise Marketplace” olarak adlandırılan kurumsal pazaryerlerinin bu senenin en büyük trendlerinden bir tanesi olduğunu belirtti. Orçan ”Sadece perakende markaları değil bankalar telekomünikasyon şirketleri ve birçok farklı sektörden şirket pazar yeri kurma stratejileri oluşturuyor. Biz de müşterilerimize “Seller Center” çözümüzle bu stratejilerine destek oluyoruz. Bu çözüm sayesinde markaları, 1-2 tedarikçinin yer aldığı pazar yerinden, binlerce tedarikçinin ürün sattığı büyük ölçekli pazar yerlerine dönüştürüyoruz. Aynı zamanda günümüz pazar yerlerinin tüm fonksiyonlarını en işlevsel şekilde kullanabilecekleri platformu sunuyoruz. Bu yıl için platformumuzun diğer dikkat çeken uygulamalarından biri de “AkiFast” ödeme uygulaması olacak. Müşterilerimizin artık sadece kredi kartı değil kullanıcı ve adres bilgilerini de saklayarak sepete attıkları ürünü tek tıkla ödeme kolaylığı sunacak.”

Perakendenin Dijital Tarafı Akinon Sahnesinde Konuşuldu

Akinon, Perakende Günleri kapsamında, e-ticaret, pazaryeri entegrasyonları, sipariş yönetim sistemleri, mağaza içi tabletler gibi dijital operasyon ve satış yönetimini destekleyen birçok kurumsal çözüm ve uygulamayı gerçekleştiren önde gelen perakendecileri “E-ticaret Sahnesi”nde misafir etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.