Business World Global

Akıllı Üretimi Öğrenmenin Akıllı Yolu

Akıllı Üretimi Öğrenmenin Akıllı Yolu
61.279
23 Haziran 2020 - 10:59

Rockwell Automation’ın İkinci Sanal Etkinliği Teknolojileri Online’a Taşıdı. Rockwell Automation ikinci VirtualConnect etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisinin neden olduğu kısıtlamalara yanıt olarak Rockwell Automation ilk online teknoloji etkinliği VirtualConnect‘i gerçekleştirdi. Etkinlikte video sunumlar, konuşmacıların canlı soru – cevap oturumları ve sunumları, sektörler genelinde uzmanlara gerçek zamanlı erişim sağlayan tamamen sanal bir fuar alanı bulunuyordu. VirtualConect, gerçek bir etkinliğin tüm faydalarını doğrudan katılımcılarla buluşturdu. Akıllı üretim alanındaki en güncel gelişmelerle birlikte teknik uzmanlara ve interaktif video sunumlara gerçek zamanlı erişim sağlandı.

Susana Gonzalez, Rockwell Automation Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanı  etkinlik ile ilgili, “Müşterilerimize dijital dönüşümlerine nelerin engel olduğunu sorduğumuzda en çok karşılaşılan yanıtlardan biri çalışanları oluyor. Çalışanlar dönüşümü nasıl gerçekleştireceğini bilmiyor. Bu etkinlikte de gördüklerinize benzer teknik eğitimler bugünün teknolojilerinde yaşanan hızlı değişime ayak uydurmanıza yardımcı oluyor. Aynı zamanda dijitalleşmenin işiniz için ne gibi faydalar getireceğini anlamanızı sağlıyor” dedi.

Güçlü bir başlangıç yaptı.

İlk sanal etkinlik, 77 ülkeden bin 300 kişinin katılım göstermesi ile büyük bir başarı yakaladı. Katılımcılar, 6 bin kadar video görüntüledi, 15 binden fazla belge indirdi ve bin 600 kadar sohbet mesajı paylaşımı yaptı.

VirtualConnect’in ikinci etkinliğinde daha fazla sunum, daha fazla konuşmacı ve genişletilmiş sanal fuar alanı sayesinde katılımcılar, akıllı üretim hakkında bilgi aldı ve sektör uzmanlarıyla network oluşturma fırsatını yakaladı.

İkinci etkinlikte paralel 3 oturum.

Rockwell Automation Ürünlerden Sorumlu EMEA Direktörü  Jan Van Den Boschee’nin endüstriyi dönüştüren teknolojileri ele alan açılış konuşmasının ardından şirketin teknik uzmanları akıllı teknolojilerin kullanıcıların veriyi toplamasına ve daha iyi kararlar vermesine yardımcı olan akıllı teknolojilerin üretkenliği nasıl artırdığına ve operasyonel verimi nasıl optimize ettiğine odaklanan interaktif video sunumlar gerçekleştirdi.

VirtualConnect etkinliğinin ikincisi üç paralel oturum olarak organize edildi. “Akıllı makine yolculuğu”, “Akıllı operasyon yolculuğu” ve “Dijital dönüşüm yolculuğu”. Katılımcılar, artırılmış gerçeklik, dijital ikiz ve Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) teknolojilerinin, akıllı aygıtların gücünü kullanarak mevcut operasyonlarını nasıl genişletebildiğini, performanslarını artırmak amacıyla üreticiler için nasıl yeni fırsatlar yarattığını öğrenme imkanı buldu. Programın ana konu başlıkları şöyle sıralanmıştır:

  • Esnek üretimle talebi karşılamak,
  • Connected Service ile kritik üretim sorunlarının nasıl çözülebileceği,
  • Akıllı algılayıcı cihazlarla varlık kullanımını iyileştirme,
  • Endüstriyel Nesnelerin İnterneti’nde güvenlik ve emniyet,
  • Ham veriyi faydalı bilgiye dönüştürmek

Sanal fuar alanında Rockwell Automation ve ortaklarının dijital standları yer aldı. Katılımcılar otomasyon uzmanlarıyla gerçek zamanlı olarak konuştu ve VirtualConnect sunumlarında yer alan ürün ve çözümlere ilişkin derinlemesine bilgi aldı. Teknik uzmanlar ve sunum gerçekleştiren yöneticiler etkinlik boyunca istenilen sorulara yanıt verdi.

Katılımcılar ayrıca Rockwell Automation ve aralarında Biehl+Wiedemann, Cisco, Claroty, Grace Technologies, Posital Fraba, Prosoft Technology, Softing, Spectrum Controls ve Stratus standlarının yer aldığı fuar alanında tamamlayıcı ürün ve çözümleri de inceledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER
sanalbasin.com üyesidir

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları businessworldglobal.com'a aittir, haberleri kopyalamayınız.